Ще 10 років тому покупка в інтернет-магазині була чимось незвичайним, а останні кілька років для оплати за товари та послуги використовується криптовалюта. Сучасний курс біткоїна – об’єкт уваги багатьох людей у світі. Цікавість до нього не нижча за інформацію про курс євро, долара чи унції золота.
Така особливість підтверджує тезу, що криптовалюти все щільніше входять у повсякденне життя. Історія знає чимало цікавих прикладів, коли крипта використовувалася для досить незвичайних покупок. Про такі приклади піде мова далі.
Найдорожчі покупки з криптовалюти
Згадуючи дорогі покупки, більшість уявляє яхти, вілли, витвори мистецтва. Все це купувалося за цифрові кошти. Серед найбільш відомих придбань за криптомонети варто виділити:
- будинок в США;
- спортивне авто;
- картина;
- замовлення їжі.
Майкл Комаранський – відомий вкладник у цифрові кошти. У 2018 році він придбав маєток у Маямі. За нього довелося віддати 455 біткоїнів. На той момент вартість нерухомості становила 6 млн доларів. Тепер 455 ВТС коштують понад 9 млн доларів.
В 2017 році Пітер Саддінгтон (директор VinWiki) купив спортивне авто Lamborghini Huracan, за яке йому довелося віддати 45 ВТС. Саддінгтон свідомо переплатив за машину більш ніж у 2 рази. Вартість авто складала 200 тисяч доларів, а директор VinWiki віддав за нього 450 тисяч (в біткоїнах). Проте є одне «але»: вказані 45 біткоїнів він придбав в 2009 році всього за 115 доларів!
Купують за крипту і витвори мистецтва. Французький художник Юль написав своє бачення відомої картини «Таємна вечеря», за яку отримав 4,65 ВТС. Звісно, це не найбільша покупка, але досить цікава. Та й сума значна: понад 100 тис. доларів по нинішньому курсу.
Найдорожче замовлення їжі сталося у 2010 році. Ласло Ханьєц перевів своєму знайомому 10000 ВТС за 2 піци. В той час це складало всього близько 40 доларів, а за нинішнім курсом перевищило б 200 млн доларів!
Найбільш незвичайні покупки за криптовалюти
У перші роки після свого виникнення до криптовалют ставилися з насторогою, не сприймали їх всерйоз. Відомі навіть випадки сімейних скандалів, коли один із членів сім’ї звинувачував іншого у нерозумному витрачанні коштів. Покупки за криптовалюти бувають дуже оригінальними.
В Тихому океані є острівна держава Вануату. Мабуть, стати громадянином цієї держави найпростіше, адже уряд пропонує всім охочим оригінальну ініціативу: паспорт Вануату можна придбати за біткоїни.
Тривалий час яхт-клуби вважалися закритими товариствами, куди потрапити було досить важко. Флоридський яхт-клуб 26 North Yachts змінив цю традицію: достатньо придбати тут яхту за криптовалюту, щоб стати членом клубу.
Криптовалюту можна використати і для навчання. Один з університетів на Кіпрі став першим у світі, хто почав брати за це біткоїни. Пізніше ініціативу підхопили й інші навчальні заклади у світі.
Усі вищевказані факти свідчать про те, що у цифрових накопичень перспективне майбутнє. Вже зараз їх можна використовувати на одному рівні з фіатними коштами.