Накладні витрати: що це та як їх контролювати

  • У процесі діяльності компанії керівникові доводиться витрачати кошти не тільки на виробництво чи придбання товарів. Усі додаткові фінансові операції важливо фіксувати й відстежувати, щоб завжди володіти актуальною інформацією про бюджет.

    Якщо керівник не контролює стан справ на підприємстві, у тому числі всі види витрат, йому складно ефективно вести бізнес. Наслідки дуже неприємні – нераціональні витрати, робота «в мінус», відсутність прибутку. Щоб облік не забирав багато часу й зусиль, варто користуватися спеціальною програмою від USAP.ONLINE.

     

    Що таке накладні або супутні витрати

    До цієї категорії відносять кошти, не пов’язані з бізнесом безпосередньо, проте необхідні для його ведення. Облік супутніх витрат потрібно вести так само ретельно та постійно, як і всі інші. З ними стикається будь-яке підприємство, це невіддільна частина діяльності навіть невеликої компанії, без якої неможливо функціонувати.

    Такі гроші витрачають не на надання послуг чи виробництво продукції, а на інші цілі. Наприклад, керівник оплачує працівникам страховку, користується послугами клінінгових компаній для прибирання тощо. Ці витрати ніяк не впливають на процес виробництва та якості товарів, проте необхідні для нормальної роботи підприємства.

    Вони поділяються на декілька типів:

    • постійні – повторюються через певні проміжки часу (наприклад, податкові відрахування, заробітна плата);
    • мінливі – не повторюються та бувають періодично. Це, наприклад, ремонт обладнання або сантехніки в офісі, на складі;
    • напівмінливі – постійні, проте їхній розмір може змінюватися. До цієї категорії відносять, наприклад, виділені кошти на перевезення працівників, які пізно їдуть додому.

    Власник бізнесу має розуміти, що повністю позбутися таких витрат неможливо. Необхідно не просто враховувати, а й постійно контролювати їх, щоб не витрачати занадто багато.

    Якщо ці виплати забирають більше ніж половину бюджету, важливо продумати раціональне рішення, щоб зменшити суми. Це не завжди можливо – у таких випадках не завадить підвищити ціни на товари або послуги, щоб не працювати в мінус.

     

    Як організувати облік

    Раніше всі операції на підприємстві фіксували тільки вручну в зошиті або в таблицях. Проте це займає багато часу й не виключає ймовірність помилки – відповідальний працівник може щось забути, не дописати, записати неправильно. Паперові документи легко загубити або зіпсувати, крім того, потрібне місце для їхнього зберігання.

    Щоб спростити, прискорити ведення обліку та не витрачати кошти на додаткових працівників, варто скористатися програмним забезпеченням у хмарі від USAP.ONLINE. Це онлайн-платформа, яка допоможе автоматизувати більшість рутинних операцій та завжди мати доступ до актуальних даних.

    Варто виділити наступні переваги програми:

    • робота в хмарі. Це означає, що вам не доведеться купувати обладнання для серверної чи наймати програміста. Ви зможете будь-коли відкрити USAP.ONLINE на будь-якому пристрої, підключеному до інтернету;
    • простий і зрозумілий інтерфейс. На сайті докладно описано, як налаштувати сервіс. У разі виникнення проблем можна звернутися за допомогою до технічної підтримки;
    • безкоштовний тестовий період впродовж 14 днів;
    • доступні ціни – достатньо вибрати тариф, який підходить найбільше, і не переплачувати за непотрібні опції;
    • інтеграція – програма легко поєднується з іншими сервісами, якими користуються працівники на підприємстві.

    USAP.ONLINE – це рішення для простого й ефективного ведення бізнесу. За його допомогою ви зможете зосередитись на розвитку, витримати конкуренцію й досягти успіху.

     

     

     

     

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!