Наука і життя

  • Світ рухається аж надто швидко: не завжди людство встигає поглинати нові знання, а безліч новинок спонукають до певного синдрому перенасичення інформацією. Наука так близько до нас, що ми її використовуємо, тісно співіснуємо з нею, самі того не помічаючи. Те, як ми живемо, що робимо кожного дня – все діє завдяки фізиці, хімії, та чи зважаємо ми на це?

    Для того, аби пояснити людям, що наука – це необхідність, і водночас розвіяти міфи про те, що знання можуть бути не лише корисними, а й справді цікавими, на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено наукове містечко «Нова Енергія». Організаторами та засновниками наукового містечка є громадська організація «Бюро розвитку інноваційних технологій» і кафедра енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ.

    sam_3574

    Саме наукове містечко являє собою сучасну платформу для отримання знань і повноцінний розважальний навчально-тренінговий комплекс для дітей, молоді та дорослих, людей похилого віку, де вони зможуть ознайомитися з науковими досягненнями, новими розробками та новітніми технологіями у сфері енергетики, відновних джерел енергії (сонця, води, вітру тощо).

    Головним вектором навчань і тренінгів є роль енергії та енергоресурсів у житті людини. У науковому містечку всі охочі можуть долучитися до науки через наочне та інтерактивне навчання, а також через експерименти на створених власноруч експонатах, що демонструють відновні джерела енергії в дії.

    «Регулярно проводитимуться лекції, семінари, майстер-класи, доступні для дорослих і дітей, з метою популяризації науки серед населення. Ми хочемо показати, що наука – це не щось незрозуміле і далеке від нас. Наука – це дуже цікаво, близько та доступно», – розповідає креативний директор наукового містечка Ірина Дарвай.

    Хоча у науковому містечку раді будуть бачити гостей будь-якого віку, найкраще вдалося привернути увагу маленьких відвідувачів. Діти вже створюють великі черги, бажаючи погратися тут, і часто навіть не хочуть йти додому. Серед великої кількості експонатів отримання знань перетворилося на цікаву розвагу.

    sam_3582

    Тут можна не лише повчитися, але й весело провести час, позмагавшись у тому, хто зможе згенерувати більше енергії на велогенераторі чи надрукувати власноруч спроектовану модель на 3D-принтері, перемогти у змаганнях у віртуальній реальності. Таким чином, вдається залучити і молодь, і дорослих до навчання, адже на території наукового містечка будь-яка гра є наукою, лише в цікавій формі.

    Ігор Рибіцький, доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, краще за інших знає, як працюють технічні цікавинки, представлені у науковому містечку, адже створює їх власноруч. «Я займаюся науковим «шоу-бізом», – розповідає він. – Це звичайні фізичні явища, але загорнуті у гарну «упаковочку», аби зацікавити дітей та дорослих і спонукати їх любити науку. Тут представлена тільки маленька частина. Ми будемо рухатися далі в цьому напрямку. Є багато нових ідей зі створення нових установок».

  • sam_3644

    Для найменших дослідників розробили дві спеціальні навчальні програми. Завдяки курсу «Нова Енергія» діти віком 6-12 років зможуть познайомитися з відновними джерелами енергії та навчитися використовувати їх за допомогою веселих ігор з конструкторами LEGO, Horizon, Gigо, а також брати участь у цікавих експериментах.

    На курсі «3D-друк та моделювання» можна буде ознайомитися з роботою 3D-принтера і сканера, навчитися самостійно моделювати 3D-фігури, можливо, навіть створити мініатюрну копію себе. Є тут і солодкий сюрприз – один із принтерів може друкувати шоколадом. Тому навчання пройде весело, корисно та смачно.

    sam_3582

    Також у науковому містечку створений консультаційний пункт з питань енергоефективності та енергозаощадження, куди можна прийти в будь-який час і поставити запитання стосовно виробництва, використання альтернативних джерел енергії. Професори та доценти університету проводитимуть тематичні майстер-класи та тренінги для всіх охочих.

    А крім всього іншого, науковий навчально-тренінговий комплекс «Нова Енергія» може стати ще й потужною туристичною атракцією в регіоні.

    Марта БАРАНЕЦЬКА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!