Навперейми з поїздом

  • В Ямниці 66-річна жінка потрапила під потяг, коли звично переходила колії, пролазячи під вагонами. Вона встигла перелізти, але коли перетягувала сумки, то поїзд рушив. Мешканці Ямниці роками добиваються побудови в тому місці надземного пішохідного переходу. А поки його немає – перелазять під вагонами чи поміж них, ризикуючи життям…

     

    Кров, пальці, огірки…

    Лихо сталося в ніч з 22 на 23 серпня на станції Ямниця. Оскільки не всі вагони були розділені, то пенсіонерка пролазила попід ними. Вона встигла перейти лише три колії з семи, а на четвертій потяг рушив… Як наслідок, жінка залишилася без кількох пальців на правій руці та отримала перелом лівого плеча.

    На місце події одразу ж викликали поліцію та швидку. Ще до приїзду медиків першу допомогу потерпілій надала лікарка з ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч.

    Хоч все трапилося ще 11 хвилин на першу, зранку 23 серпня на коліях було дуже багато крові, змивати її ніхто не поспішав. Поруч валялися розкидані огірки, які несла жінка. А її пальці так і залишилися на рейках, перетворившись на криваве місиво. У шоковому стані та зі значною втратою крові пенсіонерку госпіталізували.

    У поліції повідомили, що за фактом наїзду потяга на пенсіонерку проводиться перевірка, однак це вважається нещасним випадком.

     

    Задавнена проблема

    Будівництва надземного пішохідного переходу над коліями мешканці Ямниці добиваються вже давно. Однак їм завжди відповідали, що це не в пріоритеті і на це немає грошей. І все б нічого, але Ямниця, а тепер і ОТГ з центром у ній є найбагатшими в області.

    З розвитком ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч із станцією, колій ставало чимраз більше. Зараз їх – сім. За коліями в мікрорайоні Кутець проживає четвертина мешканців села. Щоб дістатися у центр, піти на автобусну зупинку чи в школу, їм доводиться переходити через ці колії, де відстоюються вантажні вагони. Якщо вони розділені, то перейти легко. Однак часто вагони з’єднані, і доводиться пролізати попід чи між ними. Цим люди наражають себе на небезпеку, адже в будь-яку мить поїзд може рушити. Саме так днями і сталося…

    Депутатка Ямницької сільради Мирослава Бялюк, яка добивається побудови переходу, розповідає, що діти і молодь лізуть через вагони, а старші, як пси – на четвереньках попід ними. Вона каже, що два роки тому на колії загинула людина, але тоді приїхало керівництво з Івано-Франківська і залагодило справу. А люди як лазили, так і лазять. Однак вони вже втомилися від цього і добиваються побудови надземного пішохідного переходу, щоб можна було перейти колії і не переживати за своє життя.

    Дістатися з Кутця у центр Ямниці можна і через підземний переїзд, що приблизно за півкілометра від усталеного місця переходу колії. Однак, як зауважує пані Мирослава, ним страшно ходити навіть вдень, не те що вночі. Мешканці називають його не інакше, як «діра». Річ у тому, що переїзд дуже вузький та не поділений окремо для машин і пішоходів. Тож коли ним проїжджають автомобілі, то люди мусять «прилипати» до стін. До того ж, перехід зовсім не освітлений, у дощ вода капає людям на голови, а взимку там –бурульки і лід.

     

    З-під вагона – в операційну

    Тож у мешканців Кутця вибір невеликий: або пролізати під вагонами, або йти через «діру». Пенсіонерка, як і більшість мешканців, обрала перший варіант. Саме через це опинилася на лікарняному ліжку.

    Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ОКЛ Ігор Пулик розповідає, що жінка поступила зразу в операційну травматологічного відділення. Вона перебувала у стані травматичного шоку.

    «У неї були відірвані три пальці на правій руці. Їх не можна було пришити, та й не було тих пальців. Тому зробили первинну хірургічну обробку рани і наклали шви. Також у неї є перелом лівої плечової кістки, тому наклали гіпс і вона знаходиться в реанімації. Їй проводилася загальна анестезія, і вона вже прийшла до себе», – повідомив лікар.

    Вже надвечір 23 серпня пані Ларису перевели знову в травматологічне відділення, де вона пробуде приблизно 10 днів, адже рани можуть гноїтися.

    «Жінка розповіла, що квапилась на якийсь пасажирський поїзд до Івано-Франківська. Щастя, що вона залишилась жива і не має таких травм, які могли би бути після потрапляння під поїзд», – додає медик.

     

  • Збіг обставин

    Заступниця начальника станції Руслана Лисак повідомила, що цей прохід службовий і люди не мають права ходити через нього. Однак, незважаючи на це, ним користуються як дорослі, так і діти.

    «Перехід є біля переїзду і попід міст. Чого вони сюди ходять? Чомусь ні один працівник станції собі не дозволяє лізти попід вагони. Всі знають, що це зона підвищеної небезпеки, а люди постійно лазять. Батьки ще дітей пхають попід вагони. Якщо вони не бояться, то хто має відповідати за це?!» – обурюється заступниця.

    Каже, що людей не раз попереджували, що тут не можна ходити, але вони не слухають. Вже навіть з головою сільради про це говорили, та ефекту немає.

    «Наскільки я чула, то жінці – 66 років і вона перелазила з чотирма сумками. Люди тут постійно ходять і навіть не звертають уваги на попередження, що поїзд прибуває чи рушає. Наскільки мені відомо, він заїжджав на завод вже готовий до відправлення. Мабуть, за цей період так вийшло», – додає пані Лисак.

    Заступниця начальника станції визнає, що проблема тут справді є, і немала. Тим паче, що зараз почнеться школа і переходити колії та перелазити попід чи між вагонами буде багато дітей. Каже, що колись було менше роботи, тому старалися зразу розділяти вагони, і перехід був майже завжди відкритий.

    «Ну, ми ж не винні що підприємство працює і є багато роботи. Я не раз сама сварилася з людьми. Вони не бояться нічого і сваряться з нами. Буває, що заходять декілька поїздів, і ми не встигаємо. Інколи наші люди стають на переході і не пускають людей. А це була ніч, може, мали якусь роботу. Ніхто не сподівався», – зазначає вона.

    Нещасний випадок з пенсіонеркою Руслана Лисак називає просто збігом обставин і додає, що зараз вже планується будівництво надземного пішохідного переходу. Однак не в цьому місці, а аж біля церкви, бо там менше колій. Каже, що люди, звісно, хочуть тут, але не виходить. Втім, якщо надземний перехід збудують таки біля церкви, то немає гарантії, що мешканці не продовжать  переходити колії там, де звикли.

    Після наїзду на пенсіонерку на залізниці створили спеціальну комісію, яка має  вивчити обставини того, що сталося. Наступного дня після цього випадку начальниця станції Ямниці їздила до Івано-Франківська з поясненнями.

     

    Ніхто не застрахований

    Голова Ямницької ОТГ Роман Крутий наступного дня після нещасного випадку сказав, що не знає його обставин. Але запевнив, що зараз працює “в напрямку будівництва надземного пішохідного переходу”. На відміну від заступниці начальниці станції, повідомив, що остаточного місця побудови ще не визначено – все буде залежати від висновків комісії.

    Голова зазначив, що, отримавши звернення від Мирослави Бялюк, в ОТГ взялися за це будівництво. Додав, що гроші на це є, тому він не знає, чому раніше хтось говорив, що їх немає. Зараз пішохідний перехід через колії встановлюють біля сільради. Найважче в його будівництві було отримати погодження від «Укрзалізниці» – втручалися навіть народні депутати, щоб вона видала технічні умови.

    «Буде сигналізатор, нормальна доріжка. До 10 вересня нам обіцяли, що буде проект. Коштує перехід 1 млн. 200 гривень. Надземний, кажуть, може коштувати 3 млн., а може – і 10 млн., точно не знаю. То ми так на око визначаємо поки що. Люди мали б оберігати своє життя. Може, зробити зайві кількасот метрів і безпечно перейти?» – міркує голова громади.

    Втім будівництво надземного моста – це довготривалий проект. Що робити зараз, щоб убезпечити людей, голова не знає. Мовляв, ніхто ні від чого не застрахований і можна на рівному місці ногу зламати…

    Депутатка Бялюк попереджає, що мешканці Ямниці готові вдатися до радикальних дій і перекрити дорогу. Мовляв, планували це зробити ще в липні, але їх відговорили. «Голова сказав, що триває процедура. От вам і процедура!» – висловлює невдоволення пані Мирослава.

    Наталя ДЕРКЕВИЧ

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!