Сьогодні, 4 травня, в Івано-Франківську відбулося засідання приурочене до Свята ковалів. Духовенство і громадськість міста схвилювала ідея проведення “Нічних кувань”, де ковалі мають викувати “Вежу часодіїв”. До створення вежі надихнула книга Н. Щерби “Часодії”.
Після довготривалої дискусії заступник мера Богдан Білик почав переконувати:
«Фестиваль призначений для митців і не будемо називати його антихристиянським. Ковалі зробили багато для церков, їхні твори є у храмах. Я буду просити, щоб наступного року ковалі перед фестивалем обговорили з громадськістю свої витвори. Після фестивалю скують певні речі, які ми не встановимо без погодження громади. Без громадської думки цю річ ми нікуди не поставимо. На фестивалі митці просто покажуть свої здібності».
Обурені представники громадськості заперечили Богдану Білику і пояснили, виступають не проти фестивалю, а проти використання символів з книги «Часодії» на вежі.
«Відокремте фестиваль від книжки «Часодії». Навіщо нам ця письменниця здалась на фестивалі. Я не читав і навіть не хочу читати», – ділиться заступник міського голови Богдан Білик.
Активісти переконані: хай кують все що хочуть, тільки не на основі цієї книги. Мовляв «потім дітей відмолювати треба буде».
Один із організаторів фестивалю Віктор Вінтоняк розповідає: «В мене четверо дітей і я радію, коли вони читають. Що ви говорите про інтернет? Якщо до вас потрапляють нездорові діти, це проблема їх батьків. Тема фестивалю філософська: час.
Натомість з залу почулось: «Тема демонічна!».
«Ви не читали, а уже засуджуєте та вбачаєте всюди окультизм. Хочете робити християнські кування, то робіть, а не радьте», – переконує організатор.
Один з присутніх в залі запропонував: «Нехай буде вежа, але на ній потрібно встановити біблійні символи». Такі слова у залі підтримали оплесками.
Наприкінці Богдан Білик переконав:
«Я засуджую цю книгу так само, хоча її не читав. Фестиваль уже запущений у дію. Не треба, щоб ковалям казали, що їх засуджують. Письменниця не має відношення до фестивалю. Аж раптом взяли один елемент з її книги».
Відтак додав: «Композиція гарна і ми обговоримо її». Пообіцяв: окультних символів не буде.
Завершили комісію спільною молитвою.