Пенсіонер Володимир Чайка проживає у Києві на вул. Райдужна. 65-річний чоловік над трансформацією мегаполісного під’їзду працював 10 років.
Замість сірих стін – позолота, ліпнина й картини. Так у звичайній багатоповерхівці у Дніпровському районі Києва пенсіонер Володимир Чайка оздобив свій під’їзд. Тепер туди ходять на екскурсії. Над втіленням дизайну автор працював понад 10 років.
Типова сіра багатоповерхівка радянської забудови. Звичайний зовні під’їзд – і на перших поверхах гість ще не знає, що чекає на нього далі.
Автор не був ні у Луврі, ні у Версалі. Каже, надихався фільмами. За понад 10 років роботи жодної копійки із сусідів не брав, бо це його хобі, інформує 5 канал.
Першою про диво-дизайн розповіла лікар, яка приїхала в будинок на виклик. Уже за кілька днів журналісти стоять у черзі, щоб поспілкуватися з автором. 65-річний Володимир Чайка розповідає, що займатися ліпниною його надихнули друзі – теж майстри. А коли один із них дізнався про плани на оздоблення під’їзду, подарував Володимиру цілий причіп форм.
З 6-го по 8-й поверх усе вилито з гіпсу, на стінах – портрети. Їх на замовлення батька друкувала донька. Загалом, каже майстер, кожен член сім’ї зробив свій внесок.
Хтось порівнює під’їзд із церквою. Для декого це міні-Лувр чи будинок Пшонки. Сам же майстер воліє не прирівнюватися до світових шедеврів. Сусіди просять так само перевтілити й інші майданчики. І навіть пропонують гроші за ремонт.
Майстер каже – можливо, згодом візьметься й за інші поверхи. Своєю роботою хоче надихнути інших оригінально перетворювати свої будинки.
Нагадаємо, В Україні з’явилася єдина в світі вишита книга.