Стародавні вулички і будинки, оригінальні сувенірні крамнички, вишукані кав’ярні та автентичні заклади – у місті Лева ніколи не занудьгуєш. Аби не загубитися у культурному вирі, треба заздалегідь підготувати путівник найцікавішими місцями.
І звісно ж, не забути зняти готель у Львові. Бо в цьому неймовірному місті треба провести щонайменше вікенд. Аби повною мірою відчути дух старовинного міста, найкраще обрати готель у самісінькому серці Львова – в історичній частині. За вікнами височіє Ратуша й розкинулася метушлива площа Ринок – романтика по-львівськи.
Личаківський цвинтар
Доволі незвичне місце для туристичних прогулянок, але точно вартує уваги. Тут поховані справжні українські легенди: Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич, Володимир Івасюк і багато інших.
Личаківський цвинтар – найстарше комунальне кладовище всієї Європи. І це не просто кладовище, а справжнє мистецтво. Має статус історико-культурного заповідника місцевого значення. Воно й не дивно: тут є скульптури, які належать до пам’яток європейського значення. Найдавніші з них датуються 1787 роком.
Гуляючи Личаківським кладовищем, з’являється відчуття, ніби опинився в іншій епосі.
Інтерактивний музей «Секретна аптека»
Спустившись в підземелля, ви потрапляєте в аптекарську лабораторію минулого. Під час цікавезних оповідань, спостерігаючи за експериментами, дізнаєтеся багато цікавого про львівську фармацевтику. Наприкінці екскурсії стане зрозуміло, чому зі звичайних аптек у Львові роблять не тільки магазини, але й музеї та навіть ресторани.
Музей-тюрма на Лонцького
Якщо хочете під час подорожі до Львова не лише розважитися, але й пізнати трагічні сторінки історії цього краю, то обов’язково треба побувати в унікальному музеї “Тюрма на Лонцького”. Можливо, буде трохи моторошно, але незабутні враження – гарантовані.
Стіни камер досі зберігають відчуття часів, коли тут допитували, катували й розстрілювали політв’язнів. Серед них – лідери ОУН Степан Бандера і Ярослав Стецько.
Тюрму використовувала і польська поліція, і німецьке Гестапо, і радянське НКВС.
Але саме з НКВС пов’язаний найстрашніший епізод з життя в’язниці. У червні 1941 року, залишаючи Галичину під натиском нацистських військ, радянські кати розстріляли просто в камерах та на подвір’ї тюрми близько тисячі в’язнів.
«Фабрика повидла»
На околицях центру міста, прогулюючись вул. Богдана Хмельницького, погляд зупиняється на незвичайному для цього району будинку з неоготичними вежами та “замковою” баштою.
«Фабрика повидла» – постіндустріальна будівля, унікальна архітектурна споруда.
За радянських часів у фабричних приміщеннях розташували винзавод, куди привозили цистернами для розливу в пляшки вино з Алжиру чи Молдови. У 1970-х підприємство перепрофілювали на цех переробки овочевої бази. До речі, саме тоді будівлю місцеві почали називати «Фабрикою повидла». Річ у тім, що з овочевою бази постійно віяло приємними фруктовими і овочевими запахами. Потім підприємство занепало.
Тепер “замок” у Львові та далеко за його межами відомий як “Фабрика повидла”. В першу чергу завдяки мистецькому центру “Дзига”.
Також поруйновані стіни будівлі люблять фешн-фотографи та поціновувачі готики.
Пластиліновий будинок
Оригінальний житловий будиночок із великою кількістю декоративних елементів, дійсно нагадує роботи каталонського архітектора Aнтoнio Ґауді. Будинок є приватним, відомо, що власник вирішив перетворити непримітну будівлю у справжній витвір архітектури, замовивши проєкт у місцевого архітектора.