Нефритовий скарб – чай з женьшенем

  • Темний дракон, оолонг, нефритовий чай – так називають улун. Цей напій дуже популярний в Китаї, зокрема його різновид з женьшенем. Перші згадування про женьшеневий чай датуються  XIV століттям, коли даоські монахи відкрили надзвичайні цілющі властивості напою. Сьогодні високоякісний оолонг женьшень виробляється в китайській провінції Фуцзянь та на Тайвані.

    Улун плюс женьшень – виграшне поєднання

    Готовий женьшеневий улун за виглядом не схожий на звичайний чай: це не сухе чайне листя, а зеленуваті дуже щільні кульки. Чай також називають нефритовим за схожість з цим каменем. Щоб зробити такий напій, недостатньо просто додати до чаю корінь женьшеню: для виробництва улуну використовується спеціальна технологія, розроблена в Китаї ще в XVІІ столітті. Купити справжній женьшеневий улун з Китаю можна на сайті https://newtea.ua/uk/chay/chay-ulun/vid-zhen-shen-ulun.

    В основі напою світлий улун – слабоферментований чай, листя якого окислюється менш, ніж наполовину. Другий компонент – перемелений в порошок корінь женьшеню. Після збору врожаю листя підв’ялюють і ферментують під сонцем. Підсушене листя обвалюють у порошку з женьшеню і скручують у грудочки, знову обвалюють і остаточно висушують при температурі понад 3000С, щоб повністю зупинити процес ферментації. До меленого кореню женьшеню часто додають інші корисні компоненти: листя падуба, екстракт солодки.

    64c3be0682846.webp

    Як смакує та чим корисний оолонг з женьшенем

    Чай женьшень оолонг має солодкуватий смак с нотами меду, прянощів та фруктів: абрикосу, маракуї, персика, груші. Якщо чай заварювати методом проливу, як це роблять в Китаї, то спершу відчувається терпкість, а потім смак стає більш м’яким. Приємний солодкуватий післясмак відчувається протягом кількох годин після чаювання.

    Женьшеневий чай ніжно пахне квітами орхідеї з відтінками бузку. В настої світлий улун спочатку схожий на зелений чай, а с подальшими проливами стає золотаво-бурштиновим.

    Куштувати улун з женьшенем – справжня насолода, а ще це надзвичайно корисно для самопочуття. Регулярне вживання женьшеню:

    • підвищує імунітет;
    • зміцнює зуби та ясна, освіжає подих;
    • покращує роботу травної системи;
    • активізує мозкову діяльність;
    • знижує рівень цукру в крові;
    • зміцнює судини;
    • підвищує потенцію.

    Це справжній «еліксир довголіття», який допомагає залишатись у чудовій формі, незалежно від віку.

    Красиве та смачне чаювання: заварювання улуна з женьшенем

    Як інші види листового чаю, женьшеневий улун треба вміти правильно заварювати. Класичний посуд для приготування світлого улуну – заварник з ісіньської глини. Глина має пористу структуру, завдяки чому аромат напою розкривається максимально повно. Також можна використовувати порцелянові або скляні чайники.

    Окремий різновид спеціального посуду – тіподи. Це сучасні заварники, призначені для максимально простого та якісного приготування чаю звичайним способом або методом проливів. Завдяки особливій конструкції, чай настоюється та зливається у зовнішню колбу, а заварка залишається у маленькій колбі всередині тіпода. Напій залишається тільки налити в чашки.

    Вибрати та купити скляний чайник для заварювання улуну чи іншого виду чаю можна на цій сторінці https://newtea.ua/uk/posuda-dlya-chaya/chayniki-steklyannye.

    Заварюємо женьшеневий улун двома способами

    Для того, щоб приготувати чай з женьшенем традиційним способом, треба взяти 5-7 г заварки (кілька гранул на чайну ложку) на одну порцію. Промити заварку водою, підігрітою до 90-950С. Залити 200-250 мл води і настоювати 4 хвилини. Після цього чай готовий, можна пити.

    Метод проливів передбачає, що грудочки чаю заливають водою до 10 разів. Температура води –  85-900С. Перший раз чай настоюють 30 секунд, збільшуючи кожен наступний на 10 секунд. С кожним новим доливом розкриваються нові відтінки смаку та аромату. Спочатку яскравіше відчувається женьшень, а потім «на сцену» виходить улун.

    Женьшеневий чай – напій з незвичайним смаком і приголомшуючими цілющими властивостями. Достатньо пити 1-2 чашки улуну на день, щоб відчути позитивні зміни в самопочутті. Головне, знайти натуральний чай з женьшенем, але адресу магазину з високоякісним улуном ви вже знаєте. Смачного та корисного чаювання!

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!