Поблизу кордону України та Угорщини з автомобіля, який перевозив тварин для угорського цирку, втік африканський слон, передає УНН.
Як розповів водій автомобіля Андрій, увечері, 29 березня, 15-річного слона на ім’я Маркіз завантажили у вантажівку в одному маленькому угорському містечку, щоб везти в Білорусь. Водія попередили про те, що Маркіз звик жити в стаді і для нього це перший досвід переїзду, тому можливий стрес. Крім того, на думку водія, ще на поведінку слона міг вплинути той факт, що його розлучили з слонихою.
Близько п’ятої години ранку 31-го березня водій зупинився, щоб оглянути фуру перед кордоном.
Обійшовши вантажівку, Андрій почув гуркіт, а далі як у фільмі: водія збив з ніг удар від дверцят — слон вирішив даремно часу не гаяти та вибратися з обридлого ув’язнення.
“На території України огидні дороги, постійні вибоїни, тому доводилося їхати особливо уважно. Нерви і так на межі. Перший раз віз слона, ніяких точних приписів не було: коли годувати, скільки поїти та інше. Під’їжджаючи до українського кордону, я почув специфічний звук: відчуття було, що слон намагається вибратися з контейнера. Мабуть, його терпінню настав кінець“,- прокоментував водій.
Щоб тварина не знесла його, Андрій впав на землю і прикинувся мертвим. Слон обнюхав тіло Андрія та пішов у ліс.
“Отямився я хвилин через п’ять, а може сім і не знав, що робити. Вирішив, що треба терміново їхати на кордон і просити про допомогу. Перша думка була — мене можуть звільнити. Але ж моєї провини як такої немає, хоч слон, як і будь-який вантаж, застрахований, я побоювався штрафних санкцій та взагалі турбувався про власну репутацію. Ви ж розумієте, що такі події не залишаються непоміченими. А ще недалеко від траси розташовуються села, і хто знає, що розлючений слон може накоїти. Крім того, коли слон штовхнув мене, я боляче вдарився коліном і деякий час навіть не міг зігнути ногу”, — продовжує згадувати Андрій.
Найближчими представниками влади виявилися міліціонери на блокпості. Оскільки всі документи на перевезення слона були на англійській мові, то пояснення зайняло час. Але ті спочатку вирішили перевірити, чи тверезий сам водій.
Після перевірки на алкотестері, яку Андрій назвав “принизливою”, сержант запропонував водієві написати заяву, яку повинні були передати протягом тижня до відповідних органів. Поскаржився Андрій і на бюрократію, яка його просто “добивала”.
Андрій вирішив все-таки поїхати до прикордонної зони, сподіваючись, що там йому допоможуть.
На кордоні розгорнувся справжній детектив. Прикордонники досить довго слухали розповідь водія. Спочатку вони довго не могли йому повірити, потім повідомили, що Андрію необхідно знову ж таки написати заяву. Але ні про що окрім слона, який десь гуляє на волі, Андрій не міг думати.
“Мене знову змушують писати заяву, ніхто не хоче навіть пальцем поворухнути, машини відправити на розшуки слона. Я просто не знаю, що робити. Прошу про допомогу, а у відповідь або мовчання, або посмішка”, — бідкався Андрій.
При цьому, за словами оперативного чергового прикордонної служби, “було вжито заходів по виявленню тварини, проте, ми можемо запевнити, що слон не перетинав український кордон”.
Представники компанії “Янстронг” під час телефонної розмови повідомили, що, дійсно, стався казусний випадок. Перший за всю багаторічну історію компанії.
“Зовсім нещодавно ми перевозили тварин для українського цирку, все пройшло чудово, а тут така ситуація. Ми вже зв’язалися з угорським цирком, а також представниками прикордонної служби України, щоб вирішити, як вчинити”, — розповіли у компанії.
Наразі слон на волі десь поблизу кордону України і його ще потрібно знайти.
Нагадаємо, що в Україні “загубили” 200 тис. доларів на реформування Генпрокуратури.