Літопис Галицький
«Чисельна делегація Івано-Франківської області – вірян різних конфесій, громадських активістів, представників об’єднань громадян – 28 липня взяла участь в урочистих заходах з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України в столиці нашої держави…
Як зазначив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, спільна молитва за Україну, її духовну єдність та мир, як і надання Томосу про автокефалію Української православної церкви, дарують надію на гуртування релігійних громад і загалом об’єднання українців навколо спільної ідеї.
«Слово Боже сприятиме порозумінню між нашими співгромадянами, утвердженню нетлінних духовних цінностей в українському суспільстві, утвердженню держави», – підкреслив очільник Прикарпаття».
(http://pravda.if.ua, 30 липня 2018 року)
У рік 7 526 [2018]. Думав того року в городі стольному [великий] князь київський Петрошенко на прозвисько Томосук Православний про цінності [нетлінні], аки тютюн у люльці, та вельми духовні, мислив, як би державу [свою] утвердити, щоб не обвалилася, аки вежа вавилонська та рейтинг його [політичний], міркував, як порозуміння серед народу свого електорального досягнути та [солідарність] примножити, щоб зібрати на другий рік урожай щедрий на полях [електоральних].
Дбав же він невтомно про єдність та мир в цілому світі, а паче всього на землі [своїй] обітованій, та на поприщі сему [перемоги] великі здобував та зі зрадами підлими боровся, [безвізу] безмежного та асоціації європейської добився, але порозбігалися через кордони відкриті віряни [різних конфесій] і на мовах різних говорили, і не було згоди між ними, дисципліни та мобілізації [армійської] і порозуміння.
І з’явилися тоді знаки [придорожні] по всіх городах руських, аки одкровення небесно-сині та послання [папи] київського, і проступили на них лики святі володимирські, образи з хрестами, письмена благовісні та словеса [побожні]. І рознеслося се слово боже по всіх сторонах землі руської, долинуло до гір [буковельських] та одбилося, аки горох од стіни, і до білих хоромів у городі галицькому покотилося, аки куля битою доріжкою [боулінговою], потрясіння велике вчинивши у серцях та [головах] адміністративних.
Одставив тоді князь галицький Олежко на прозвисько Круасан [Міжконфесійний] знаряддя своє пекарське, скинув ковпак кондитерський, у ризи [шоколадні] облачився, фелоном поновленим та правдивим, аки тазом мідним, [накрився], єпитрахиль свою, аки ярмо чиновницьке, на шию накинув, поясом вірності [політичної] підперезався і, від трудів сих праведних вельми втомившись, камилавку свою припідняв, аки хоругву [партійну], витер піт рясний із чола та німб осяйний над головою ввімкнув, аки православність [автокефальну] у серці своєму.
Зібрав він тоді усіх своїх вірян [різних конфесій] зі всіх сфер бюджетних, в автобуси щільно запакував, та вирушили вони, аки в похід [виборчий], колонами дружніми, хвалу возносячи злагоджено, бо спільна молитва, хода парадна і труд [для моєї користі] об’єднує, як казав пророк простоквашинський Матроскін.
НОРВАКС