Літопис Галицький
“21 вересня на кордоні між нашою країною та Румунією відбулася зустріч делегацій Івано-Франківщини та Марамуреського повіту. Перший заступник голови Івано-Франківської облради Василь Гладій, заступник голови ОДА Дмитро Романюк, голова Верховинської райради підписали резолюцію про співпрацю із румунськими сусідами… Присутній на зустрічі народний депутат Володимир Тимофійчук запевнив, що лобіюватиме інтереси своїх виборців…”. (https://kurs.if.ua, 23 вересня 2019 року)
“Франківські депутати гостюють у Китаї. Зі східними колегами говорять про співпрацю… З метою початку роботи над реалізацією спільних проєктів в галузі медицини, культури та IT-індустрії до міста-побратим Наньнін відправились депутати Івано-Франківської міської ради Андрій Строїч, Сергій Абрам`як, Мар`ян Вагилевич та керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ігор Шевчук”. (https://galka.if.ua, 22 вересня 2019 року)
У рік 7 527 [2019]. Пішли того року [в далекі гори], на широкі полонини луччі люди галицькі, щоб вітру зворів попросити, вікно до гуцулів [румунських] прорубати, до лісосік нових дороги прокласти та стежки [контрабандні] нормальним асфальтом буковельським позастеляти. Бо вельми тужив [у хоромах білих] князь галицький Дениско Другий-Львівський на прозвисько [Митний] Експеримент за ристалищами жвавими на переходах пішохідних та раттю [контрабандною] на пунктах пропускних, тож послав він легатів своїх аж до кордонів землі галицької і списи їм [власноруч] вигострив, аки сокири лісорубські, щоб резолюцію мали чим [в разі чого] підписати, коли не буде на чому щита прибивати чи [печатку] ставити.
І йшли попереду два підручних княжих — боярин червоносердечний Василько [Перший] Заступник на прозвисько Передаст, що умів вельми добре із города стольного [передачі] з купою грошей по селах гуцульських возити від родичів [однопартійних]. І рушив за ним угору, аки драбинкою [кар’єрною], отрок юний Димитрій на прозвисько Яйцемет, що звалив одним яйцем пахана донецького Яника, але [другим] його не добив, бо благий був і чоловіколюбець. А третього взяли собі сі мужі доблесні проводиря [верховинського] та безіменного, щоб по-гуцульськи тлумачив і [на місця грибні] вивести міг.
Уздрівши похід сей на гору [румунську], прилетів на вільних крилах у кичери та діброви вельми [зелені] із города стольного слуга народу Вольдемар Снєтинський на прозвисько Цицерон та почав одразу [лобіювати] інтереси виборців своїх, аж підскочив на престолі своєму [депутатському] воєвода Яйценюковий Андрейчик, що ще на дорогу космацьку не назбирав і [не натирив], а вже румунською озадачився вельми.
І дивилися у городі галицькому на всі ті [реформи] прикордонні, що на їхніх очах уже років [двадцять] відбуваються, лицарі свободні із другого крила хоромів білих. Коли ж уявили вони собі тлуми нових [закарпатців], що і без того обсіли усі сквери привокзальні та тротуари базарні, вежі та шатра свої біля звалищ [сміттєвих] розклали, то зі страхом великим кинулися тікати геть з города галицького і стрималися аж на стіні великій [китайській], сіли там із хитрожовтими колегами своїми східними та, за звичаєм онуфрієвським, про співпрацю [за чаєм] довго говорили з побратимами своїми городськими. Бо як казав творець притч Саломон, [ще прийде час], що до Збруча будуть Хіни, а за Збручем — Габсбурги.
НОРВАКС