У вас іноземна освіта? Це чудово. Закордонний диплом дає очевидні переваги. Але щоб продовжити навчання чи влаштуватись на роботу в Україні, знадобиться нострифікація документів про освіту, а саме нострифікація атестату і диплому.
Йдеться про низку процедур, результатом яких є повне визнання документа в Україні, який отриманий в будь-якій іншій країні. Всі освітні документи, які пройшли процедуру визнання Міністерством освіти України, можна порівняти (в юридичному плані) з дипломом будь-якого українського ВНЗ. Тому після оформлення цієї процедури ви отримаєте абсолютно законно визнаний диплом.
Процедура нострифікації в Україні обов’язкова для всіх документів про освіту із закордонних навчальних закладів.
За допомогою нострифікації іноземні документи знаходять відповідність з академічними, професійними правами та освітнім рівнем щодо державних стандартів освіти України.
Нострифікація диплома відкриває чимало можливостей для людини:
- підвищення кваліфікації;
- продовження навчання для отримання більш високого звання, ніж зараз;
- перепідготовка;
- робота за фахом як у державних структурах, так і в приватних.
Найчастіше проводиться нострифікація:
- Диплома про вищу освіту
- Диплома кандидата наук
- Ученого ступеня
- Шкільного атестата
- Медичного диплома лікаря
Процедура має кілька етапів. Найперше – це збір і підготовка необхідних документів для легалізації. Далі їх подають до Міністерства освіти і науки України. Наступний етап – експертний аналіз і підготовка експертного висновку про визнання документів. І нарешті – видача свідоцтва з викладенням рішення про еквівалентність.
Потрібні такі документи:
- Заява на надання послуги з визнання диплома
- Оригінали документів про освіту. На таких документах повинен стояти штамп апостиля або консульської легалізації, або ж можна без апостиля, але тоді швидко зробити неможливо мінімум за 60 робочих днів.
- Переклади документів про освіту і їх копії повинні мати нотаріальне завірення
- Копії документів про освіту з попередніх навчальних закладів (якщо такі є)
- Копія паспорта
- Архівна довідка з навчального закладу, що видав диплом (при можливості), а також її копія, завірена нотаріально
Запорука успіху нострифікації – злагоджена команда, юридична та професійна грамотність, спрямована на отримання результату. Адже найчастіше причиною відхилення заявки на легалізацію документів стають помилки в оформленні документів. Також правильний переклад назв предметів та їх абревіатур, виконаний професійними перекладачами, відіграє дуже важливу роль при порівнянні програм навчання.
Саме тому краще звернутися до команди фахівців, які якісно надають послуги з нострифікації.