Останнім часом все більше людей працюють з дому, все більше з’являється онлайн-вакансій, а діти навчаються дистанційно.
Тож якщо раніше ноутбук здавався розкішшю, то зараз це необхідна річ, яка має бути не просто у кожному домі, а в ідеалі – у кожного члена сім’ї.
Як же обрати цей гаджет, на що звернути увагу, щоб покупка не розчарувала?
По-перше, зверніть увагу на Ноутбуки Dell. Не рекомендуємо розглядати техніку, яка була у вжитку, якщо ви не спеціаліст, який може розпізнати дефекти ноутбука.
По-друге, при виборі ноутбука зверніть увагу на його параметри, які різняться в залежності від призначення.
Критерії вибору ноутбука
1. Кількість ядер. Для роботи в онлайні, навчання, набору тексту вистачить 4 ядра. Для ігор та більш серйозних програм знадобиться від 6 до 8 ядер, а для роботи з монтажем відео – не менше 8.
2. Тип та об’єм накопичувача:
- HDD – жорсткий диск, який має об’єм пам’яті від 500 Гб до 10 Тб, споживає більше енергії та гучніше шумить. Коштує дешевше.
- SSD – більш сучасний накопичувач, який при падінні не розбивається, економно споживає енергію та не шумить. Об’єм пам’яті – від 256 Гб до 3 Тб. Коштує дорожче.
Тож якщо власник пристрою планує зберігати на ньому весь архів домашніх фото та відео, а також файли з роботи чи навчання, то бажано обирати накопичувач об’ємом від 1 Тб і більше.
3. Частота. Цей показник впливає на швидкість роботи ноутбука. Для навчання та соцмереж підійде частота від 1,6 гігагерц, для роботи – від 2 ГГц, а для ігор від 3 ГГц.
4. Оперативна пам’ять. Цей параметр також залежить від того, для чого використовується комп’ютер: для перегляду відео, навчальних програм достатньо 8 Гб, для того, щоб грати в ігри та щось монтувати – від 16 Гб, а якщо власник використовує потужні складні програми – від 32 Гб.
5. Акумулятор. Чим більша швидкість, частота та інші параметри роботи ноутбука, тим більше енергії вони витрачають, відповідно тим більша місткість акумулятора потрібна. А це, в свою чергу, впливає на вартість. Тому треба розуміти, що якщо обираєте ноутбук з потужними характеристиками, то і акумулятор потрібен дорожчий.
6. Відеокарта. Це важлива частина ноутбука, яка відповідає за зображення на екрані. Відеокарти бувають двох видів: інтегровані та знімні. Інтегрована карта недорога, вона вбудована в материнську плату і має невисокі можливості: її достатньо для роботи з таблицями, текстами, тобто для офісної роботи. Якщо ж потрібно дивитися фільми, грати в ігри – потрібна знімна відеокарта. Також важлива опція – пам’ять відеокарти. Для тих користувачів, які користуються найпростішими програмами, потрібна пам’ять 4-6 Гб, для “просунутих” – 8-16 Гб.
Які ще опції повинні бути у сучасного ноутбука?
- Wi-fi. Він є у всіх ноутбуках, стандартна швидкість 2,4 ГГц. Якщо потрібна більша швидкість інтернету, то потрібно дивитися, щоб пристрій підтримував до 5 ГГц.
- Bluetooth. Він знадобиться, щоб підключити мишку, колонку, навушники тощо.
- USB – вони є декількох видів, старі підтримують меншу швидкість, а нові вже більш потужні та швидкі. На одному ноутбуці може бути і такий, і такий роз’єм.
- Роз’єми HDMI та VGA. Вони дають можливість підключити ноутбук до телевізора, фотоапарата тощо.
Це основні, але далеко не всі параметри, на які слід звернути увагу при виборі ноутбука. Тому якщо це для вас складно, краще звернутися до спеціалістів у хороший магазин.
Вдалого вам вибору і безперебійної роботи!