Початковою точкою пропонують зробити Замкову гору, а кінцевою – місце, поблизу старих фундаментів.
У Галичі в центральній частині міста вже понад 30 років стоять закинуті фундаменти. Вони обгороджені дерев’яним парканом та мають не найкращий вигляд. Колись тут хотіли збудувати будинок культури на 800 місць, однак далі фундаментів справа не пішла.
Нещодавно на сесії міської ради, підприємець Дмитро Горчак презентував свою ідею – побудову на цих фундаментах канатного спуску (тролею). Тут він планує облаштувати вежу, до якої б мешканці та гості міста спускалися з гори.
«Поблизу облаштуємо також парковку. Туристи змогли би піднятися на Замкову гору, а назад уже з’їхати на тролеї. Думаю, що паралельно з історичними музеями, храмами та центром реабілітації диких тварин, такий канатний спуск також буде приваблювати туристів», – розповідає Дмитро.
Також він додає, що за підрахунками, такий проект залучить до 2000 туристів на місяць та створить 12 робочих місць. Тож Горчак звернувся до міської ради , щоб ділянку з фундаментами виставили на аукціон для будівництва канатного спуску. Припускає, що може і не виграти, але хоче, щоб цю ідею таки втілили в реальність.
На думку першого заступника голови Галицької ОТГ Володимира Олійника, пропозиція щодо канатного спуску справді оживить Галич і сформує попит на інші послуги. Наприклад харчування, сувеніри тощо. Тому з цих міркувань, підтримує цей проект. Однак має одне зауваження.
«Місце старту канатної дороги не обов’язково має бути з найцентральнішого місця при в’їзді в місто, а також завершуватися може не біля самого замку, а на пагорбі на три метри нижче за замкову гору. Тоді ці урбаністичні механізми не будуть естетично впливати на вид історичного міста», – додає Олійник.
Нагадаємо, що на Замкові горі проводять фестиваль історичної реконструкції “Галицьке лицарство”.