Загалом в органах прокуратури наразі працюють 484 прокурори з інвалідністю.
За словами генерального прокурора Руслана Кравченка, більшість з них пройдуть перевірку дисциплінарної комісії.
Руслан Кравченко пояснив, що не має право одноосібно звільняти прокурорів в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності. Це можливо лише на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тому генпрокурор скерував на КДКП 348 прокурорів, які нібито мають інвалідність.
«Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено. При цьому, встановлені факти недоброчесності не повинні ставити «хрест» на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу […]Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом», – наголосив Руслан Кравченко.
За словами Руслана Кравченка, він не скерував на перевірку дисциплінарної комісії 136 прокурорів з інвалідністю, які мають онкологічні захворювання, зазнали невідновних втрат для здоровʼя, або є інвалідами дитинства чи війни. Ще 41 прокурор, який нібито мав інвалідність, звільнився за власним бажанням.
Нагадаємо, скандал з фіктивними інвалідностями в прокурорів спалахнув на початку жовтня 2024 року. Тоді ДБР виявило у керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи майже 6 млн доларів та колекцію коштовностей. Ще 100 тис. доларів слідчі знайшли у робочому кабінеті жінки та 2,5 млн доларів на закордонних рахунках.
До слова, Верховна Рада України підтримала кандидатуру Руслана Кравченка, яку запропонував президент України Володимир Зеленський, на посаду Генерального прокурора України. За його кандидатуру проголосувало 273 народних депутата.