У селі Богрівка Солотвинської селищної громади провели акцію відновлення оборонної лінії часів Першої світової війни.
Захід відбувся сьогодні, 16 жовтня, в рамках проєкту “Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914–1918 років”, інформує “Галицький кореспондент”.
До акції долучилися волонтери, серед яких найбільше студентів з Інституту туризму та Історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
“Сьогодні ми проводимо волонтерську акцію, яка передбачає чистку території біля ДОТи “Форт Паламент” від чагарників і маловартісних дерев. Це найкращий триповерховий ДОТ, центральний серед дев’яти інших”, – розповідає ініціатор проєкту Сергій Адамович.
ДОТ – це довготривала оборонна точка. За словами Сергія Адамовича, біля неї відновлюють окопи, які надалі облаштують дерев’яним укріпленням.
“Також ми почистили низ ДОТи. Фактично сьогодні ми зробили значну частину роботи пов’язаної з її відновленням. Щодо окопів, то плануємо з обох сторін відновити по 50 метрів, так як вони виглядали”, – додає Сергій Адамович.
Керівник комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків розповів, що справа стоїть не тільки у відновленні ДОТи, але і її вивченні.
“Ми намагаємося зрозуміти, якими були окопи, на якій глибині, яка була їхня структура і призначення. Ми бачимо що це не просто якась там лінія окопу, вона має певну конфігурацію. Ми намагаємося зрозуміти її правильне функціональне призначення та особливості. Так само по ДОТі, зараз для нас одним із завдань є зрозуміти, яким було міжповерхове перекриття і як люди пересувалися”, – ділиться Василь Тимків.
Ініціатори проєкту мають багато різних фотографій, зокрема з Віденського архіву, на яких зображені фронтові позиції Австрійських окопів та як вони виглядали всередині. І за цими світлинами планують відновлення окопів.
Під час акції волонтерів частували стравами, приготованими на вогні в казанах, однією з яких був борщ із пампушками. Таким чином студенти змогли зануритися у життя в польових умовах під час відновлення оборонної лінії часів Першої світової війни.
Читайте також: село Богрівка на Івано-Франківщині є гірським та невеликим. Зараз життя тут протікає спокійно, однак 100 років тому в цьому районі точилися запеклі бої Першої світової.
З тих часів у селі залишилися бетонні укріплення, так звані ДОТи. І цю спадщину часів Австро-Угорщини вирішили відновити.