Все буде лаванда – майже так можна описати велике захоплення цієї франківчанки. Зараз вона мріє про лавандове поле площею десять соток із чудесною фотозоною, а ще про ароматні подушечки, наповнені висушеною лавандою, і неймовірно смачний лавандовий мед.
На Прикарпатті Оксана – чи не єдина, хто займається вирощуванням лаванди. Перші два лавандові кущі придбала дев’ять років тому. Вона й не думала, що це переросте в улюблену справу. Спершу жінка не лише милувалася фіолетовими квітами, але й готувала з них духмяні чаї. Каже, що лаванда їй пахне медом. Лавандові чаї, особливо в поєднанні з м’ятою та мелісою, мають заспокійливу дію і допомагають розслабитися. Потім Оксана почала дарувати лавандові букетики всім друзям, а тоді квітів стало так багато, що франківчанка вирішила відкрити свою невеличку «квіткову» справу.
Багато людей використовують лаванду лише як засіб від молі, але ця пахуча квітка має значно більше варіантів застосування. З лаванди можна зробити багато-багато всього: букети зі свіжих та висушених квітів, віночки, елементи декору в домі; напої – лавандовий чай, каву з лавандою, лавандові коктейлі і лимонади, сиропи (а брат навіть хоче спробувати настояти на лаванді самогон); лаванду додають у випічку та інші смаколики – торти, кекси, морозиво, шоколад і навіть хліб; лавандовий мед; лавандову олію – скарб для косметологів; інгредієнти для мила, скрабів…
«Знаєте, чому лаванда – ідеальна рослина? – запитує Оксана. – Бо вона дуже невибаглива і прекрасно подружилася з моїм кам’янистим городом. Ще й потроху відвойовує територію в маминих помідорів. Земельку, де росте лаванда, значно приємніше сапати, ніж картоплю – неймовірні пахощі. Ну, і ще не бачила жодної комахи, яка б хотіла нашкодити лаванді, хіба бджоли після дощу одного разу покусали мене, коли я обрізала гілочки».
Батько Оксани пообіцяв, що вже незабаром облаштує вулик, тож скоро можна буде куштувати лавандовий мед.
Лаванду садять ранньою весною або восени, а цвіте вона у травні-червні, потім вдруге в серпні-вересні – якщо попередньо зрізати верхівки, це допомагає лаванді розвиватися і буйно квітнути.
Ще давніше франківчанка мріяла потрапити в Крим на лавандові поля, але не встигла. Однак вона не опускає рук, вже восени запланувала засіяти лавандою свою поле в рідному селі. А це майже десять соток. Там можна буде влаштовувати чарівні фотосесії.
Наталя МОСТОВА