Окупанти частково відновили в Криму склад ядерної зброї “Феодосія-13”, — ГУР

  • В окупованому Криму росіяни здійснили часткове відновлення об’єкту “Феодосія-13” — радянського складу ядерної зброї. 

    Про це повідомили в Головному управлінні розвідки МО України у відповідь на запит Суспільне Крим щодо наявності на окупованому півострові ядерної зброї.

    Також у ГУР зазначили, що в окупованому Криму відсутні об’єкти, на яких окупанти розміщують ядерну зброю. Крім того, не було зафіксовано випадків перевезення зазначеної зброї.

    У січні 2023 року представник ГУР МОУ Андрій Черняк повідомляв, що окупанти у Криму працювали попередні роки над відновленням складу ядерної зброї на території півострова.

    Наразі, за наявними даними української розвідки, проведено часткове відновлення об’єкту “Феодосія-13”. Проте зазначений об’єкт використовується як склад для зберігання звичайних боєприпасів.

    У ГУР зазначили, що носіями тактичної ядерної зброї можуть бути літаки, вертольоти, а також підводні човни, кораблі, катери, що розміщуються в Криму. Зокрема, окупаційні ракетні війська та артилерія сухопутних військ у Криму володіють оперативно-тактичними ракетами ракетних бригад (ОТРК “Іскандер”), а також спеціальними артилерійськими пострілами (ядерні артилерійські снаряди і мінометні міни) та артилерійськими частинами, на озброєнні яких знаходяться 152-мм і 203-мм артилерійські системи та 240-мм міномети.

    Російські повітряно-космічні сили мають ядерні боєприпаси військово-повітряних сил (бойові частини крилатих ракет авіаційного базування, авіаційні бомби та авіаційні морські міни), носіями яких можуть бути штурмові та бомбардувальні літаки оперативно-тактичної авіації (Су-25СМ3. Су-24М. Cy-34. MіГ -31К).

    Що має військово-морський флот РФ

    Крім того, українські розвідники додали, що можуть бути окремі, визначені відповідними наказами, частини ППО, що оснащені комплексами С-300ПМ. Зокрема, військово-морський флотРосії має:

    • ядерні боєприпаси ВМФ не головні частини та бойові блоки ракет морського базування і берегових ракетних комплексів;
    • бойові частини протикорабельних і протичовнових ракет;
    • бойові зарядні відділення і бойові частини торпед і ракето-торпед;
    • якірні та донні міни;
    • артилерійські снаряди берегової артилерії;
    • глибинні бомби і “пірнальні” авіаційні бомби.

    Водночас ГУР не зафіксували додаткових переміщень ракетоносіїв ядерної зброї до окупованого півострова для застосування тактичної ядерної зброї.

    Феодосія-13 — радянський склад ядерної зброї в урочищі Кизилташ (Червоний камінь), Крим, неподалік Судака. Феодосія-13 будувався у 1951–1953 рр. Куратор будівництва об’єкта — глава Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) Лаврентій Берія.

    Читайте також: Глава МЗС Польщі прокоментував можливість збиття ракет РФ над Україною

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!