У тимчасово окупованому Мелітополі російські загарбники погрожують відбирати у батьків дітей, які не ходитимуть до школи.
Про це 4 липня розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного телемарафону, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “ТСН“.
“Останні два тижні рашисти чітко декларують свої наміри, що у тих батьків, які не віддають своїх дітей до школи, яку намагаються організувати рашисти, забиратимуть батьківські права. Це звучить досить смішно. Я не уявляю, як це буде відбуватись у реальному житті. Але такі погрози сьогодні є”, – зазначив він.
Федоров також повідомив, з Мелітополя вдалося евакуювати всіх дітей на підконтрольну територію України, які були в спеціалізованих закладах без батьків. У місті також не було зафіксовано випадків вивезення дітей до Росії.
Іван Федоров розповів, що окупанти вже понад два місяці утримують у полоні 16-річну дитину.
“Відносно обмеження волі дітей, то звичайно всі знають в Україні той факт, що одну дитину з Мелітополя рашисти забрали в полон, їй 16 років, і вже понад два місяці вона перебуває у полоні, і вони не віддають її батькам. Це дійсно трагічна ситуація, і я не розумію, що може бути з психікою цієї дитини за два місця перебування в рашистському полоні. Рашисти ведуть себе як терористи, і ми бачимо, що в них сьогодні у полоні ціла країна, особливо ті міста, які є тимчасово окуповані”, – підкреслив мер.
Уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук також підтвердила інформацію про погрози окупантів відбирати дітей у батьків та порадила, за можливості, виїжджати з окупованих територій.
“Так, нам відомо про ці факти. На засіданні Координаційного штабу обговорювали ці питання з представниками Міністерства освіти. Я звертаюсь до всіх батьків, до всіх дорослих, у кого зараз є на піклуванні дитина, будь ласка, якщо у вас ще є можливість, а у багатьох містах ще є можливість евакуюватися і виїхати будь-якими шляхами з тимчасово окупованих територій, будь ласка, зробіть це. Цим ви можете зберегти не лише психологічний стан своєї дитини, але і її життя. Що стосується інших дій – йти чи не йти до школи, я думаю, що все це ви почуєте не тільки від Міністерства освіти, а й власне від влади, що робити, подальші дії”, – зазначила вона.
До теми: В умовах воєнного стану: в Україні написали рекомендації для освітян