Доцент кафедри реабілітації, ерготерапії і фізичного виховання ІФНМУ Роман Михальчук і студент третього курсу медичного факультету Олександр Шваб повернулися з ювілейного, 25-го чемпіонату світу з гирьового спорту, який проходив у Греції. Приїхали не з порожніми руками.
Олександр посів перше місце серед юніорів і друге місце серед чоловіків, виконав норматив майстра спорту міжнародного класу – 51 підйом у ваговій категорії 65 кг. А його тренер Роман Михальчук виступав у категорії до 70 кг серед ветеранів, побивши рекорд світу 38 підйомів по довгому циклу, підійнявши гирю 72 рази.
Українська команда складалася з 56 чоловік, найбільше спортсменів було з Київської області. Прикарпаття представляли тільки Роман Михальчук і Олександр Шваб. Загалом, у чемпіонаті брали участь 25 команд з різних країн світу. Цікаво, що вперше на змагання приїхало більше представниць прекрасної половини, ніж чоловіків.
Олександр Шваб уже три роки займається гирьовим спортом. Каже, що на чемпіонат їхав лише за перемогою. Зізнається, що чекав на це визнання десь зо півтора року – протягом цього часу точно знав, що має найкращі результати в Україні. До речі, його брат-близнюк теж навчається у медичному виші і займається спортом – гирьовим хортингом, має звання чемпіона України.
З майбутньою медичною спеціалізацією Олександр уже визначився – планує стати травматологом.
«Аби перемогти, треба багато тренуватися, – розповідає гирьовик. – Я тренуюся чотири рази на тиждень: у понеділок, середу і п’ятницю підіймаю гирі, а в суботу бігаю в середньому 12 км навколо міського озера». Хлопець каже, що гирьовий спорт неабияк гартує характер. Кожен гирьовик знає: у цьому виді спорту головне – боротьба з собою. Олександр запевняє, що під час чемпіонату найважче було в останні секунди виступу, коли руки почали німіти, у голові паморочилося, здавалося, що сили ось-ось покинуть… Але саме в цей момент тренер почав підбадьорювати хлопця: «Давай, ще трохи! Ти можеш…» І він таки зміг.
55-літній тренер Роман Михальчук рівно 25 років тому був учасником першого чемпіонату світу з гирьового спорту, що проходив у російському місті Липецьк, ставши єдиним чемпіоном світу серед українців. Загалом протягом свого життя він встановив понад 60 рекордів України, СРСР і світу.
Тренування з гирями спортсмен чергує: один день – штовхання гирі, а другий – ривок. Ще донедавна Роман тренувався кожного дня, без вихідних – якщо не з гирями, то біг, заняття на тренажерах…
Якогось особливого раціону харчування рекордсмен не дотримується. Найбільше любить каші, вони дають силу. На сніданок у нього зазвичай вівсянка з кефіром.
Тренер каже, якби ректор ІФНМУ матеріально не підтримав їх із Олександром, то вони не взяли б участі у чемпіонаті, адже витрати немалі – поїздка обійшлася десь у 400 доларів США.
Наталя МОСТОВА