У п’ятницю, 11 листопада 2016 року, в прокуратурі Івано-Франківської області за участю голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.
На нараді проаналізовано криміногенну ситуацію та визначено заходи щодо підвищення ефективності протидії злочинності в області.
Прокурор області звернув увагу правоохоронців на активізацію досудового розслідування, викриття корупційних злочинів, фактів незаконного використання лісових ресурсів, виявлення та розкриття злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.До теми:
В авто п’яного прикарпатця поліцейські знайшли більше кілограма марихуани«Необхідно посилити роботу для викорінення зловживань у лісовій сфері, розкрадань бюджетних коштів, виявлення та перекриття каналів контрабанди наркотиків та зброї», – зазначив Олександр Стратюк.
На нараді також відзначено, що при найнижчому в державі рівні злочинності в області зросла кількість грабежів та розбоїв. Упродовж 10 місяців поточного року з загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень понад половину складають злочини проти власності. Обліковано 32 злочини щодо спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень, кожне четверте з яких зі смертельними наслідками.
Поряд з цим посилено протидію організованій злочинності. Викрито організовані групи з корупційними зв’язками, які вчиняли злочини у сфері земельних правовідносин, а також у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.
На Прикарпатті вищий, ніж у державі в цілому, відсоток розкриття кримінальних правопорушень. Збільшилась питома вага направлених до суду обвинувальних актів. Зменшилась кількість умисних вбивств, а також кримінальних правопорушень, учинених неповнолітніми.Водночас прокурорами виявлено 61 факт укриття злочинів від обліку, з яких 10 уже скеровано до суду.
Через недостатню профілактичну діяльність високим є рівень кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Занепокоєння викликає ріст таких кримінальних правопорушень зі смертельними наслідками, передусім у місті Івано-Франківську та Богородчанському, Коломийському, Тисменицькому районах.
Територіальними органами поліції не розпочато жодного резонансного кримінального провадження щодо керівників лісогосподарських підприємств області та органів державної влади, уповноважених на здійснення контролю у сфері охорони лісових ресурсів.
Недостатньо ефективно здійснюється оперативно-розшукова діяльність органів поліції області. Упродовж року заведено лише 9 оперативно-розшукових справ щодо осіб, які готують вчинення злочинів, із яких жодної у земельній та бюджетній сферах і лише 1 – у сфері охорони довкілля. Потребує активізації стан виявлення таких кримінальних правопорушень оперативними підрозділами УСБ України в області.
За підсумками наради визначено додаткові заходи для викриття злочинів у сфері службової діяльності, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також пов’язаних із розкраданням та нецільовим використанням бюджетних коштів.
Окрім того, прокурор області звернувся до керівників місцевих прокуратур з вимогою посилення взаємодії із місцевими правоохоронцями та вирішення проблемних питань.