Про це йдеться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації ООН, передає УНН.
Всесвітня метеорологічна організація попереджає, що індикатори зміни клімату досягли рекордних рівнів у 2023 році. Проте новий звіт показує, що рекорди щодо рівня парникових газів, температури поверхні, нагрівання і підкислення океану, підвищення рівня моря, антарктичного морського льодового покриву і відступу льодовиків в черговий раз були побиті.
Звіт ВМО підтвердив, що 2023 рік став найтеплішим роком за всю історію спостережень: середня глобальна приповерхнева температура на 1,45 °C (з похибкою ± 0,12 °C) перевищила доіндустріальну базову лінію. Це був найтепліший десятирічний період за всю історію спостережень.
“Тривогу викликають усі показники… Деякі значення не просто б’ють рекорди, вони їх трощать. І зміни відбуваються все швидше”, – сказав Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш.
За словами глави ВМО Селести Сауло, ніколи ще світ не був таким близьким до нижнього порогу потепління в 1,5 градуса Цельсія, встановленого Паризькою угодою зі зміни клімату.
“Зміна клімату – це набагато більше, ніж температура. Те, що ми спостерігали у 2023 році, особливо з безпрецедентним потеплінням океану, відступом льодовиків і втратою антарктичного морського льоду, викликає особливе занепокоєння”, – сказала вона.
Вона додала, що кліматична криза є визначальним викликом, з яким стикається людство, і тісно переплітається з кризою нерівності. Про це свідчать зростаюча продовольча безпека, переміщення населення та втрата біорізноманіття.
Також читайте: Де найкраще оздоровитися та відпочити у 2024 році