Поряд з тоннами негативу, який виливають ЗМІ, диванні активісти та загалом провокує російсько-українська війна, соціально-економічна криза та не найкраща влада, трапляються випадки проявів людської порядності, добра і милосердя. Таким є, безумовно, випадок з Фоксіком.
Почнемо з того, що в інтернеті з’явилося оголошення про продаж лисиці. Якийсь чоловік продавав за 400 гривень маленьке лисеня для притравки собаками. Вся українська зооспільнота «стала на вуха». У Фейсбуці розгорнулася жвава дискусія: чи купувати лисеня, чи зламати недолугому продавцю щелепи і ноги, щоб він сам підходив для притравки.
Зрештою добродії Адріана і Віталій викупили тваринку, оглянули її у ветлікарні, а через мого побратима Миколу ми домовилися примостити лисеня у Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку, який приймає таку звірину. Центр вже переповнений, але коли зайшла мова про порятунок тваринки, то його керівник В.Бучко погодився забезпечити житлом Фоксіка.
Андріана і Віталій привезли тваринку до Івано-Франківська, а далі ми її повезли в Центр. У клітці сиділо маленьке звірятко, яке дивилося на нас очицями, повними страху і надії, а його визволителі по дорозі жваво розказували, як на рятуванні тварин наживають статки недобросовісні волонтери. Я собі це мовчки пояснював тим, що «є люди, а є людиська».
У Центрі тваринці «видали ордер на житло». Правда, єноти були не в захваті від нового квартиранта. Але подружаться, бо за короткий час спостережень за перебуванням у вольєрі Фоксіка він встиг продемонструвати свій життєрадісний характер: спробував залізти до хатки з єнотами, позачіпатися до сусідки куниці, познайомитися з цуценятком із заповідника, вигризав собі шлях для втечі, дряпався по стінках вольєра, проявляв чудеса дипломатії, еквілібристики, акробатики і т.д. Ну а як інакше, тваринка не приручена, треба зберігати спортивну форму, бо через місяць-два її чекає «випускний» в дику природу.
Віталій і Адріана ще пообіцяли допомогти заповіднику коштами для облаштування нового вольєра, але ми всі теж можемо допомогти Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку, який має бажання спорудити шість просторих вольєрів із зимувальником для постраждалих птахів та звірів. Всі споруди будуть стилізовані під «хатинку Баби-Яги», а крім того, тут встановлять для дітей стенди «Вгадай тварину за зразком шерстини» та «Звірина стежка». Підтримати ідею Центру можна до 30 червня 2017 р. голосуванням за проект «У гостях у казки» за посиланням – http://spp-dtek.com.ua/golosovaniya-za-zayavki-proekta-gorod-svoimi-rukami-2017/?region_code=GR.