Україна переживає масштабну війну, а в цей час хтось починає чи продовжує «війну на сімейному фронті». За даними Міністерства юстиції України, за I півріччя 2022 року в нашій країні зафіксували вдвічі менше розлучень, ніж у 2021 році. Так, цьогоріч за 6 місяців склали 7 632 акти про розірвання шлюбу, натомість минулого року – 13 153. Виникає риторичне питання: рівень життя у сім’ях покращився й потреба у розлученні скоротилася чи незнання умов цього процесу під час війни спонукало відкласти рішення на “після перемоги”?
Якщо вам потрібно розібратися в індивідуальній сімейній ситуації, то допоможуть адвокати з розлучення, які на практичному рівні дистанціюють неприємну процедуру. Це важливо для того, щоб мінімізувати емоційно складну атмосферу та коректно справитися з бюрократичними питаннями без зайвого стресу та втрати часу. Перед тим, як записатися на консультацію, зауважте два ключові аспекти, про які розповімо далі.
Які документи подавати для розлучення в період війни
На законному рівні воєнний стан не вплинув на документальний супровід процедури розлучення в Україні. Сімейні пари, що прийняли рішення розірвати шлюб можуть це зробити, подавши документи до РАГСу або суду (копія паспорта, свідоцтво про шлюб та заяву на розірвання шлюбу чи позов до суду). Вибір інстанції залежатиме від низки умов, зокрема спільного майна, неповнолітніх дітей, незгоди однієї зі сторін. Більш детально це пояснюють саме адвокати з розлучення на індивідуальних кейсах клієнтів.
Як розлучитися, якщо подружжя за кордоном
Під час війни типовою є ситуація, коли дружина – за кордоном, а чоловік – в Україні. Якщо жінка вирішила розлучитися в таких умовах, то подає документи до консульства. Але якщо є спільне майно та / чи неповнолітні діти, то процедура ускладнюється і виникає потреба документальної процедури в Україні. Для оптимізації часу краще знайти адвокатів, що спеціалізуються на складних розлученнях через суд та займаються шлюборозлучними процесами, в яких хтось один або подружжя перебувають за кордоном.
Воєнний стан не вплинув на процедуру документального оформлення факту розлучення, проте відчутна різниця у термінах погодження судового позову та розгляд заяв у РАГСі. Якщо у вас критична ситуація і гостра потреба в оперативному розлученні, то варто звернутися до спеціалістів, що полегшують життя під час такої складної процедури під час війни. Не робіть зі свого життя “окопи очікувань” – грамотно та законно захищайте “території бажань та цінностей”. У цій боротьбі адвокат буде гідним союзником, головне – зробити правильний вибір.