Новобудови привертають різноманітними варіантами житла. Можна знайти повністю готові до заселення квартири з ремонтом або доступніші за ціною апартаменти з чорновим оздобленням. Невідремонтовані квартири мають вищий попит, але до виконання в них ремонту потрібно підійти ґрунтовно. Це дозволить не втратити всі зекономлені кошти через неправильно підібрані матеріали, численні помилки та перерблюваня.
Послідовність ремонту в новобудові
Спектр робіт залежить від якості чорнової обробки. Найпростіша передбачає, що буде створена цементно-піщана стяжка підлоги, вирівняні стіни та стелі. Зазвичай також встановлюються вікна, вхідні двері. У деяких випадках забудовник додатково бере на себе електромонтажні роботи, проведення комунікацій — опалювальної системи, водопостачання та каналізації. Першим завданням господарів буде оглянути житло та намітити спектр робіт. Далі йдуть етапи:
- підготовка дизайн-проєкту;
- підбір матеріалів та складання кошторису;
- облаштування інженерних мереж, проводки — у разі повної або часткової відсутності комунікацій;
- створення перегородок між кімнатами — якщо планується перепланування;
- декоративна обробка поверхонь.
Після завершення основного обсягу робіт проводяться фінішні заходи — установка сантехніки, міжкімнатних дверей, молдингів і плінтусів, світильників.
Подібні проєкти вимагають досвіду. Важливо знати, з чого розпочинати ремонт і враховувати чинні норми — будівельні, протипожежні, санітарні. До того ж знадобиться різноманітне обладнання, професійний інструментарій. Щоб заощадити час і сили, власники житла звертаються у будівельні компанії.
Вартість ремонту в новобудові
На підсумкову ціну проєкту впливають такі фактори:
- кількість приміщень, їх площа;
- обсяг робіт;
- тип ремонту — економ, стандарт, люкс;
- обрані будівельні та оздоблювальні матеріали;
- ціна сантехніки, міжкімнатних дверей, світильників, розеток, вимикачів;
- тарифи на доставлення матеріалів, послуги вантажників;
- вартість вивезення будівельного сміття.
Якщо власники планують наймати професіоналів, в ремонтний кошторис потрібно включити оплату праці майстрів, дизайнера. До отриманої суми варто додати 10–15% на непередбачені витрати.
Поради для власників житла в новобудові
Правильна послідовність робіт — запорука успішного ремонту. Починати прийнято з технічних приміщень, потім переходити на житлові. В останню чергу приступають до коридору. В цій зоні постійно будуть ходити люди, через неї проносять будматеріали та сміття. Коридор увесь час залишається брудним. Після його ремонту можна відразу провести фінальне прибирання всієї квартири.
Спочатку виконуються найбільш пилові роботи — якщо з ними спізнитися, то зіпсується готовий результат. Йти слід зверху вниз — спочатку оформляються стелі, потім стіни й наостанок підлога.
Розробку дизайну краще довірити фахівцям. Вони запропонують оптимальні стилі для кожної кімнати з урахуванням типу приміщення, його площі, висоти стель. Вийде гармонійний інтер’єр з вираженою дизайнерською концепцією.
Не варто економити на будівельних та оздоблювальних матеріалах. Вони повинні бути екологічними, якісними та довговічними.
Наймайте професіоналів для складних робіт. Оптимальний варіант — довірити комплексний ремонт одній фірмі. В цьому випадку потрібно буде тільки прийняти в експлуатацію повністю облаштоване житло в новобудові.