Так вже вийшло, що п’ятницю 13-те прийнято вважати невдалим днем, коли не варто братись за важливі справи чи приймати вагомі рішення. У 2018 році п’ятниця 13-го випадає два рази – перша на квітень, а друга – на липень. В Україні цьому немає традиційно-культурного підґрунтя, але чимало людей з пересторогою ставляться до п’ятниці 13-го.
У психології є навіть таке поняття, як “параскаведекатріафобія”, яке означає страх саме перед п’ятницею 13-го. Чому ж люди так бояться цього дня?
Чорна п’ятниця завжди відрізнялася тим, що в цей день існує багато прикмет і забобонів. Відтак вважається, що не варто брати і давати гроші у борг, нікому не можна розповідати про свої сни, не сваритися і не вступати в конфлікти. Також в цей день далекий шлях буде сповнений неприємних сюрпризів. Тому краще утриматися від подорожей.
У цьому випадку діє закон тяжіння. Підсвідомо людина притягує як везіння, так і неприємності, тому слід переконати себе, що п’ятниця 13-те – хороший день. І так воно буде. Якщо вірити, що у цей день вас переслідуватимуть нещастя, то так і станеться, а якщо просто сприймати п’ятницю 13-те як день закінчення тяжкого робочого тижня, коли нарешті можна розважитися, то жодних неприємностей не трапиться.
До прикладу англійська королева Єлизавета I не приймала важливих рішень у цей день, Наполеон Бонапарт утримувався від проведення військових дій. Німецький поет і мислитель Йоганн Вольфганг Гете п’ятницю 13-те волів на всякий випадок проводити в ліжку, а один з найбагатших людей в світі, інвестор Уоррен Баффет завжди переносить важливі переговори на 13-те число, якщо є можливість. За його зізнанням, саме в цей день він отримує хай невеликі, але перевага над конкурентами.
Вся справа в тому, наскільки ви забобонні. Можливо, всьому виною самонавіювання і недовірливість, а зовсім не “поганий” день.
Наталя Вітюк