Сьогодні, 6 березня, в Івано-Франківську освітяни та медики провели нараду щодо коронавірусу.
За словами вчителів, тема є надзвичайно актуальною, адже випадок захворювання на коронавірус вже зафіксували в Україні. Тож в Івано-Франківську планують виробити загальні рекомендації для шкіл.
“Ми постійно проводимо моніторинг. Усі вчителі інформують про кількість відсутніх. У нас виникла потреба зустрітися і напрацювати алгоритм дій. Але за здоров’я дитини відповідають батьки. Тож якщо у вашої дитини температура – звертайтеся до лікаря. Але, звісно, якщо якісь симптоми виникли протягом уроків – то медпрацівник школи одразу ж повідомить батькам”, – розповіла Марія Бойко, начальниця міського управління охорони здоров’я.
Моніторинг стану дітей ведеться спільно з фахівцями Івано-Франківського обласного лабораторного центру. Вони слідкують, чи не з’являються у дітей незвичні для простого грипу системи. Аналізи робляться в Івано-Франківську, але для гарантії відправляються ще й у Київ.
“На щастя, коронавірусна інфекція майже не вражає дітей навіть у самому Китаї. Хвороба більш небезпечна для дорослих і людей похилого віку. Але треба дотримуватися елементарних правил гігієни, звісно”, – додає Марія Бойко.
Щоб зменшити шанси заразитися небезпечним вірусом, потрібно дотримуватися особистої гігієни, користуватися антисептиком і мити руки, провітрювати приміщення. Вчителям на перерві порекомендували провітрювати клас, а вранці у приміщенні слід робити вологе прибирання.
“Наше завдання зараз – проводити інформування батьків і дітей. Інформаційна кампанія допомагає уникати паніки, і її в нас зараз немає. У нас все спокійно, тихо і організовано”, – додає начальник управління освіти і науки Ігор Максимчук.
Також Ігор Максимчук сказав, що зараз у школах Івано-Франківська проводяться тематичні диктанти, де згадується ситуація з коронавірусом. А про карантин, за словами посадовця, наразі не йдеться.
Марія Бойко доповіла, що станом на 6 березня у світі зареєстровано 98.5 тисяч людей інфікованих коронавірусом. 55 тисяч вже одужало, а 3200 – померло.
“Коронавіруси були відомі ще з 1960-х років, і вони не були особливо небезпечними. На них хворіли і люди, і тварини – і переважно цей вірус не викликав важких ускладнень. З часом ситуація змінилася. Але слід нагадати, що від грипу у світі гине не менше людей, аніж від коронавірусної інфекції. Вірніше, зараз вже слід говорити “коронавірусна хвороба” – так її визначили у ВООЗ”, – зазначила Марія Бойко.
До теми: Медики об’єднують зусилля, аби запобігти поширенню коронавірусу на Прикарпатті