Папа Франциск у п’ятницю закликав уряди дотримуватися своїх зобов’язань щодо сповільнення темпів глобального потепління. Він попереджає, що кліматичні зміни, які відбуваються через нестабільний розвиток людства та нестримне споживання всіх благ планети, загрожують перетворити Землю в величезну купу “руїн, пустелі та відходів’’, пише foxnews.com.
З такою засторогою та водночас проханням Папа Франциск звернувся до учасників конференції у Ватикані, присвяченій відзначенню третьої річниці його знакової екологічної енцикліки під назвою ‘’Хвала Богу’’.
Цей документ мав на меті активізувати заходи на Паризькій кліматичній конференції 2015 року. Він закликав до зміни парадигми у відносинах між людьми та Матір’ю природою.
У своїх зауваженнях Франциск закликав уряди поважати свої паризькі зобов’язання, і наголосив що такі установи, як МВФ та Світовий банк, відігравали важливу роль у заохоченні реформ, що сприяють сталому розвитку.
“Існує реальна небезпека, що ми залишимо майбутнім поколінням лише руїни, пустелю та відходи”, – попереджав він.
Паризька домовленість, досягнута 195 країнами, спрямована на уникнення найгірших наслідків зміни клімату шляхом обмеження глобальних викидів парникових газів за допомогою індивідуальних національних планів, які не є обов’язковими.
Президент США Дональд Трамп заявив, що США вийдуть з угоди, укладеної його попередником, якщо він не зможе отримати кращу угоду.
Конференція тієї п’ятниці була найостаннішою у серії ініціатив Ватикану, спрямованих наголосити про невідкладність вирішення проблеми глобального потепління та загрози, яку вона становить, зокрема, найбіднішим і найбільш маргіналізованим людям світу.
Зауважимо, що нещодавно Франциск запросив представників нафтових компаній та інвесторів до Ватикану для закритої конференції, де закликав їх знайти альтернативи викопному паливу. Він попередив, що зміна клімату є викликом “епохальних пропорцій”.
Наступного року Франциск скликав тритижневий синод, зокрема, щоб розглянути реакцію церкви на екологічну кризу в Амазонії, де вирубка лісу може загрожувати, як він висловився “легеням” планети та корінним народам, які там живуть.
‘’Сумно бачити, як землі корінних народів експропріюються, а їхні культури розтоптані сховищами хижаків та новими формами колоніалізму, підживленими культурою марнотратства та надмірного споживання’’,- каже Папа Франциск.
Назар Федоришин