Події останніх днів свідчать: шостий президент опинився у пастці. Пастці власної наївності та некомпетентності. Вчитися на бігу у нього виходить погано, а вміння перебудовуватися під тиском він не демонструє.
Прагнення «зазирнути в очі Путіну» зіграло з Зеленським злий жарт. Для забезпечення цього майже інтимного процесу Україна зголосилася на формулу Штайнмаєра, провела обміни полонених під російський інформаційний акомпанемент, взяла на озброєння формулу «Просто перестать стрелять». Проте досвідчений кремлівський хижак не має намірів рахуватися з людиною на посаді президента України, це не передбачено його modus operandi. Хоч плач.
Доки Володимир Зеленський відраховував дні, коли на Донбасі не стріляють (у всякому разі, у розумінні Банкової), у Кремлі терпляче чекали. І буквально напередодні річниці обміну полоненими перевернули шахівницю пострілом снайпера та обстрілом з гранатомета. Смерті українських військових, які не мають можливості відповідати на вогонь, є серйозним викликом для українського суспільства. І обіцянки Леоніда Кравчука «зробити все для дотримання режиму припинення вогню» виглядають політичним самогубством.
Нині лише сліпий не бачить, що Зеленський потрапив до пастки завищених очікувань. Піднявши, наскільки рейтинг дозволяє, транспарант «Я не Порошенко», глава держави спостерігає за падінням власного рейтингу та популярності «слуг народу». Смертоносні обстріли на Донбасі – далеко не єдина проблема, адже проросійські сили все частіше піднімають голову, користуючись поблажливістю влади, і результати місцевих виборів можуть стати болючою несподіванкою не лише для президента.
Система владних відносин, яка склалася в Україні, дає підстави стверджувати, що у пастці опинився не лише Зеленський. У пастці всі ми. Боротьба з пандемією прокладанням автошляхів, камлання над високим, проте з ознаками шагреневої шкіри рейтингом, нерозуміння психології Кремля та його намірів щодо України є викликами для кожного з нас. Вихід із кризи можливий лише завдяки об’єднанню зусиль вчорашніх опонентів, які усвідомлюють важливість спільно діяти проти ворогів. Але спочатку доведеться навчитися відрізняти перших від других.