В Івано-Франківську сьогодні, 15 червня, пройшла лекція відомого музиканта, колекціонера мистецтва, арт-менеджера, а заразом і екс-учасника групи Океан Ельзи, Павла Гудімова.
Митець поспілкувався з франківцями в рамках фестивалю Porto Franko, що стартував вчора у столиці Прикарпаття.
“Ми говоримо про Франківськ, який не має мистецької школи. Але це платформа для нового розвитку“,- починає Павло.
У мистецтві сьогодні більше потрібне розмивання кордонів, а не зважування їх.
“Ми живемо в час, коли зміни є традицією. І скоріше за все ми ніколи вже не житимемо у період, коли цих змін не буде. Я з захватом спостерігаю за метаморфозами, які відбуваються у Україні останні чотири роки”,- переконаний Гудімов.
Галерист виступає проти музеїв сучасного мистецтва: “Музей сьогодні- це магазин або шоурум: ти виставляєшся у галереї і ти маєш ціну. Сучасний музей для світу це Ворхл і МакДональдс. Тому я виступаю проти музеїв сучасного мистецтва у тому форматі, у якому він був започаткований у 90-их роках”.
Ринку сучасного мистецтва в Україні не існує, переконаний Гудімов: “Ми вільні від карикатурного капіталізму. У нас є фанатизм, талан, безсистемність і потенціал аудиторії. У нас класна аудиторія. Але українці жахливі ксенофоби”.
“Я дуже люблю покоління людей, яким зараз 20-25. Адже вони такі вибагливі. Вони сприймають мистецтво не матеріально, а духовно. Але завжди будуть виродки, які його купуватимуть завдяки цьому ми виживемо”,- каже Павло.
Але він переконаний, всі три покоління мають комунікувати і обмінюватись досвідом.
“Сучасне покоління не хоче купувати мистецтво та нерухомість. Але черги у музей такі, яких ніколи не було. Не питання як входити у двері галереї, а у тому з чим ви туди заходите”,- підсумовує галерист.
Читайте також: мистецтво не потребує виправдань: відомий український режисер поспілкувався з франківцями.