16 жовтня – Всесвітній день продуктів харчування або ж, Міжнародний день продовольства.
Міжнародний день продовольства – це день, який 1979 року встановила Конференція ФАО (під таким скороченням відома Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Відзначається щороку 16 жовтня, оскільки ФАО було засновано саме 16 жовтня 1945 року. Метою проведення Всесвітнього дня продовольства визначено підвищення рівня поінформованості населення щодо світової продовольчої проблеми та укріплення солідарності у боротьбі з голодом, недоїданням і злиднями.
У 1555 році за наказом англійської королеви-католички “Кривавої” Мері у Оксфорді за єресь на вогнищі спалені протестантські єпископи Лондона і Вочестера: Г’ю Латімер і Ніколас Рідлі.
1813-й рік — починається “Битва народів” (тривала 3 дні).
У ній брали участь війська Франції, Рейнського союзу, Польщі, Австрії, Пруссії, Росії і Швеції; закінчилася нищівною поразкою армії Наполеона і його першим зреченням від престолу.
1846-го року в госпіталі Бостона хірург Уільям Томас Мортон вперше продемонстрував колегам застосування ефіру в якості анестетика під час операції під повним наркозом по видаленню пухлини у пацієнта.
Через декілька років шотландський лікар-акушер Джеймс Янг Сімпсон з Единбурга запропонував ще ефективнішу анестезуючу речовину – хлороформ.
1847- го в Лондоні вперше вийшов друком роман Шарлотти Бронте “Джейн Ейр”, котрий був підписаний псевдонімом Каррер Белл.
1946-й рік – у складі клубу “Детройт Ред Уінгз” 18-літній Горді Хоу провів свою першу гру в НХЛ і на 14-й хвилині закинув першу шайбу. Всього за роки виступів у НХЛ і ВХА Хоу закинув 975 шайб.
1963-го вперше запущена в космос триступінчата носій ракети “Восток”, за допомогою якої на орбіту виводилися багатомісні космічні кораблі “Восток”.
1978 – Іван Павло II (Кароль Юзеф Войтила) став 264-м Папою Римським – першим неіталійцем на папському престолі з 1523 р., одним із наймолодших понтифіків в історії і першим папою слов’янського походження
1977 – на чемпіонаті світу з художньої гімнастики у швейцарському Базелі абсолютною чемпіонкою в багатоборстві – вперше серед радянських гімнасток – стала представниця України й Києва Ірина Дерюгіна
1987 – у Львові створено Товариство Лева
1990 – “студентська революція на граніті”: маніфестація, яка пройшла по Хрещатику до стін ВР, складалася з представників 18 ВНЗ, 22 технікумів, двох училищ та 18 шкіл. Протягом цього дня студенти захопили “жовтий” корпус Київського університету та один з корпусів Політехнічного інституту.
Під таким тиском Верховна Рада створила тимчасову узгоджувальну комісію для розгляду вимог студентів
1996 – Верховна Рада ухвалила закон “Про Конституційний Суд України”
1998 – у Лондоні заарештований колишній диктатор Чилі генерал Аугусто Піночет, якому висунули звинувачення в геноциді.