Підбираємо обідню зону під стиль кухні

  • Обідня зона сусідить із «робочою» в просторі однієї кухні? Історія, характерна для більшості квартир, що викликає сумніви щодо оформлення інтер’єру. Звичайно, хочеться, аби усе гармонійно поєднувалося, відповідало модним тенденціям і прослужило довго, проте це тільки ускладнює питання вибору. Дізнаємося, як грамотно вибрати стіл, купити обідній стілець, щоб кухня стала зразком стилю й комфорту.

    Загальний дизайн чи окремий?

    Оформляючи простір, часто ставлять питання, чи потрібно робити інтер’єр в одному, суцільному дизайні чи ні, розглянемо кожну ситуацію нарізно.

    Окремий дизайн

    Відмінно підійде для просторих кухонь або приміщень із широким плануванням. Такий вибір надає велике поле для експериментів, прояву індивідуальності. Можна використовувати різні стилістики, щоб окремо виділити кожну функціональну зону. Головне при цьому, щоб окремі локації мали спільну лінію, характер, наприклад, японський стиль з мінімалізмом або еко з лофтом. У такому разі потрібно купити обідній стілець зі столом для їдальні в одному ансамблі й окремо гарнітур, котрий буде відповідати обраній тематиці. Якщо зонування проводиться умовно, доречно не чітко ділити приміщення, а зробити біля обідньої зони акцентну стіну.  

    Загальна стилістика

    Найбільш вдалий варіант для невеликої кухні, де немає можливості виділити вільне місце для обідньої зони. Також таке рішення спрощує підбір гарнітура з обіднім ансамблем. У декотрих магазинах взагалі продаються готові комплекти, які не потребують довгого підбору. Для деяких загальна стилістика дає змогу зменшити витрати.

    Як визначити меблі за дизайном?

    Звісно, кожній стилістиці притаманні певні риси, форми та фактури, розберемося на прикладі основних напрямків:

    • Класика – любить натуральні матеріали, прості форми, світлі відтінки.
    • Мінімалізм – для цього дизайну варто купити обідні стільці зі столом ергономічні, без зайвого декору, з чіткими лініями. Найбільш підхожим забарвленням стануть усі «холодні» відтінки.
    • Прованс, шеббі-шик – втілення романтики та витонченості. Чудовий матиме  вигляд ансамбль без різких деталей, з округлими елементами. Витончено виглядатимуть меблі на тонких ніжках. Також можна використовувати плетені моделі з ротанга, лози, соломки чи кування.
    • Кантрі – шанувальник комфорту, для нього підійдуть «теплі» природні забарвлення, м’якість оббивки, часом стільці замінюють кріслами або диваном.
    • Хай-тек – втілення функціоналізму, прогресивних рішень в предметах. Вітаються нестандартні форми, неординарні втілення.
    • Для екологічного, скандинавського і грецького стилю краще вибрати меблювання з дерева.

    Підсумок

    З першого погляду здається, що оформлення обідньої зони – неприступна скеля. Проте, якщо підійти до цього питання виважено, продумати стилістику, планування і поєднання, можна створити на кухні потрібну атмосферу.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!