В Українському центрі оцінювання якості освіти підбили підсумки міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
«Зміст цього числа «PISA–2022: Україна в центрі уваги» зосереджено на тому, наскільки 15-річне учнівство з України та референтних країн є успішним в опануванні різними змістовими розділами математики («Кількість», «Невизначеність і дані», «Зміни й залежності» та «Простір і форма»). Дані, зафіксовані в мінізвіті, засвідчують, що нашому вчительству є над чим працювати в аспекті формування математичної грамотності учнівства за всіма розділами математичного змісту», – повідомили на сайті Українського центру оцінювання.
У звіті зафіксовано, що українські підлітки в математичній галузі, згідно зі стандартами PISA, відстають від своїх однолітків із країн Організації економічного співробітництва та розвитку майже на рік навчання.
При цьому, найпомітнішою є різниця між підлітками, які мешкають у сільській місцевості та великих містах. Різниця становить 92 бали, що еквівалентно понад чотирьом з половиною рокам навчання.
Учні ж ліцеїв, гімназій й спеціалізованих шкіл в Україні мають вищі бали за всіма підшкалами математичного змісту, ніж учні з інших типів закладів освіти.
Учні в коледжах, технікумах, професійно-технічних навчальних закладів мають однаково низькі результати за всіма змістовими математичними підшкалами. У всіх типах закладів учні продемонстрували краще володіння математичною категорією «Кількість», ніж іншими категоріями.
Учні середніх шкіл й навчальних комплексів мають за підшкалою «Зміни й залежності» вищий середній результат, ніж за підшкалою «Невизначеність і дані». Учні ліцеїв, гімназій та спеціалізованих шкіл, навпаки, краще обізнані зі змістом розділу «Невизначеність і дані». Й суттєво випереджають учнів інших типів закладів за шкалами «Кількість» та «Невизначеність і дані».
Детально із дослідженням PISA–2022 можна ознайомитися тут.
До теми: В Україні хочуть запровадити єдиний електронний облік українських учнів за кордоном