Після впровадження децентралізації влади відбудеться багато змін, – експерти

  • Сьогодні, 8 квітня, відбулася прес-конференція щодо реанімаційного пакету реформ та Центру політико-правових реформ:  “Реформа децентралізації та судова реформа: коли франківцям чекати змін”.

    Експерти розказали про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади і чого чекати фраківцям від запропонованих змін.

    За їх словами, створена президентом Конституційна Комісія вже більше року працює над пріоритетними напрямками реформування з метою децентралізації влади. Але процес децентралізації може загальмуватись через зволікання парламентом прийняття відповідних змін до Конституції.

    12939571_136806636717023_1663245467_n (1)

    Як розповіла експрет Катерина Давиденко, після впровадження реформи децентралізації влади змін буде багато. Першочергово – це  передача якомога  більшої кількості повноважень з Києва у регіони, тобто до найближчої влади, що призведе до комфортнішого життя громади. Таким чином громада стане базовим рівнем територіального устрою, на другому рівні – район, на третьому – регіон (область). Наступною складовою реформи децентралізації має стати  передача фінансів з державного бюджету до місцевих.

    Є ініціатива введення інститут-префекта, основною функцією якого стане нагляд, адже органи місцевого самоврядування на разі ніхто не контролює. Цей інститут проводитиме перевірку рішень органів місцевого самоврядування на відповідність до Конституції і законодавства загалом.

    12969412_136806580050362_1176419268_n

  • Децентралізація також дозволить громаді самостійно встановлювати місцеві податки і збори, що призведе до фінансової незалежності регіону від держави.

    Зараз держава знаходиться в «підвішеному» стані, констатують доповідачі, адже відповідні зміни не внесені у законодавство України.

    Нагадаємо, головний комунальник вважає, що франківці не готові до житлової реформи.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!