Півроку на роздержавлення: на Прикарпатті можуть зникнути 18 видань (СПИСОК)

  • 1 липня розпочалися останні на півроку реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 18 видань в Івано-Франківській області, які не реформувались до цього часу. Це понад 80% усіх комунальних видань області.

    Нагадаємо, що реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію, повідомляє Центр демократії та верховенства права.

    На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

    Івано-Франківська область роздержавлюється повільно. Тут із 22 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 18. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

    Серед нереформованих комунальних видань області газети “Верховинські вісті” (Верховина), “Вісті Калущини” (Калуш), “Вперед” (Тисьмениця), “Галичина” (Івано-Франківськ), “Голос Опілля” (Рогатин), “Гуцульський край” (Косів), “Дзвіночок” (Івано-Франківськ), “Дзвони Підгір’я” (Калуш), “Злагода” (Тлумач), “Край” (Городенка), “Народна воля” (Надвірна), “Новини Підгір’я” (Рожнятів), “Перевал” (Івано-Франківськ), “Ратуша” (Болехів), “Свіча” (Долина), “Слово народу” (Богородчани), “Снятинська вежа” (Снятин), “Яремчанський вісник” (Яремче).

    Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

    Більше про роздержавлення преси читайте у статті “Невольному воля

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!