Ярослава Ткачук, директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про те, що подружжя Косовичів з Коломиї передало музею понад 250 зразків вишивки.
“Традиційне народне мистецтво впродовж останніх 20-25 років стало об”єктом комерції та зацікавлення колекціонерів. Свого часу останні зіграли важливу роль в збереженні народної культури, багато хто з них передали свої збірки музеям, хтось розпродував, хтось не встиг розпорядитись , і тоді долю колекції вирішували випадковості. У Берліні зникла колекція картин, якою володів професор , відомий журналіст. політолог Богдан Осадчук. У Відні нікому не потрібною виявилась збірка авторських вишивок Ксенії Колотило. У Коломиї розпродали твори вишивки Михайлини Сабадаш. І відстежити заплутані стежки , якими блукають ці збірки часом буває неможливо.
Сьогодні ми мали велике щастя отримати від коломийського подружжя Косовичів неймовірно цінний подарунок : це понад 250 зразків вишивки , три ткані рушники, одна перемітка. дві ткані дитячі хустки, корсет. Більшість. подарованих музею зразків, паспортизовані, що є безцінною і дуже важливою інформацією. Найстаріші роботи датовані 70-80 роками ХІХ ст., найновіші- 1939 роком.Щиро дякуємо пану Тарасу та його дружині Галині за цінний подарунок”, – написала Ярослава Ткачук.
Нагадаємо, В Івано-Франківську презентували проект “Торкаючись, бачу: Великі Українці”.