У Коломиї в світлиці Шухевичів відбулась мистецька академія «Покутський стрій» та майстер-клас зі створення тишківського весільного віночка.
«Учасниці заходу – люди різних професій – демонстрували самобутні особливості автентичного вбрання різних сіл Городенківщини», – повідомляють у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.
Громадська діячка, мисткиня та дослідниця Людмила Вонсуль представила давні родинні світлини та городенківський стрій, колекціонерка та майстриня вишиття і жіночих прикрас Галина Гафійчук розповіла про вбрання села Глушкова, Ореста Гринюк ознайомила з традиційним одягом села Чортовець, знаменитого обрядовим танцем «Сербен».
Пізнавальними були розповіді про збережені народні традиції директорки Будинку культури с. Вікна Наталі Березовської та громадської активістки Марії Онуцької про унікальний стрій села Серафинці.
Весільне жіноче вбрання села Тишківці представила вчителька місцевого ліцею, лавреатка літературно-мистецької премії ім. Л. Мартовича Наталя Майдан. Доповненням до її розповіді став обряд плетіння весільного віночка, відтворений учасницями фольклорного аматорського колективу «Ровесниці» під керівництвом Ігоря Драганчука.
Ушанували на заході всіх українських Героїв піснею про патріотичну «Чорну вишиванку» у виконанні лауреата літературно-мистецької премії ім. Л. Мартовича, переможця багатьох мистецьких і пісенних конкурсів Євгена Ротермана з Городенки.
До теми: У Долині оновили приміщення шахового клубу