З вересня минулого року Калуська стоматологічна поліклініка працює як комунальне некомерційне підприємство.
Заклад не фінансується з міського бюджету, а має самостійно заробити на себе. А крім того міська рада затвердила програму надання стоматологічної допомоги, за якою з міського бюджету надаються послуги калушанам, які належать до пільгових категорій. Минулого року 800 тис. гривень за програмою вичерпалися за півтора місяці роботи, цього року відшкодування за послуги за міською програмою обмежили. Її розмір становить 2,5 млн гривень на рік або понад 200 тис. гривень на місяць, інформують “Вікна”.
Фінансовий план лікаря стоматполіклінки, який працює на повну ставку, з нового року не змінився і становить 28 тис. гривень на місяць. Однак, реально він не виконується, тож фінансова ситуація комунального підприємства є критичною.
Про це повідомив головний лікар стоматполіклініки Василь Рогів.
“Так, зараз тут є 42 лікарі. Жоден з тих, що працюють на повну ставку, фінансовий план у січні не виконав. А 20 – не заробили собі навіть на мінімальну зарплату. Щоб заробити на мінімальну зарплату лише для себе, лікар, за словами Василя Рогіва, має виконати план принаймні на 50%, а для того щоб окрім себе забезпечити мінімальну зарплату для медсестри і санітарки, потрібно, щоб план виконувався на 80%. У січні стоматологічна поліклініка була далекою від цих показників. У касу підприємства поступило всього 308 тис. гривень. Це менше, ніж було в листопаді-грудні, тоді заробляли по 380-400 тис. гривень на місяць“, – говорить Рогів.
Також головний лікар додає, що готується аналіз роботи лікарів починаючи з вересня. Відтак, той хто не виконує план не заробляє навіть на мінімальну зарплату – то отримує попередження. Поки що усне. І якщо у лютому ситуація не зміниться, то у такому разі лікарів вже офіційно будуть попереджувати про звільнення.
Нагадаємо, Поліція затримала прикарпатця, який викрав сумочку в пацієнтки перинатального центру