Найбільше ваучерів отримали мешканці Дніпропетровської, Хмельницької та Житомирської областей.
Більше 3300 українців з початку 2025 року отримали ваучер на безоплатне навчання, щоб опанувати нову професію чи спеціальність або підвищити свою кваліфікацію.
Серед категорій отримувачів понад 2500 – людей віком 45+, понад 440 – внутрішньо переміщених осіб, 200 – людей з інвалідністю та 102 учасники бойових дій, повідомляє Урядовий портал.
Служба зайнятості провела опитування серед понад 10 тис. випускників, щоб оцінити ефективність програми:
10% – отримали підвищення зарплати;
11% – змінили роботу;
у 17% – відбулося кар’єрне зростання;
28% – знайшли роботу;
42% – відзначили підвищення самооцінки та покращення емоційного стану.
Нагадаємо, що підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації можуть отримати громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні та не навчались за кошти Фонду соціального страхування від безробіття протягом останніх 3 років.
Для учасників бойових дій є пільги — ваучери на спеціальності «Економіка та менеджмент» доступні лише для них.
Навчатися можна як в закладах професійно-технічної освіти, так і здобути вищу освіту. Зокрема, можна опанувати нову професію в одному з восьми сучасних Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Ці центри пропонують різноманітні понад 400 освітніх програми, орієнтованих на потреби ринку праці. Це дозволяє отримати практичні навички, які відповідають сучасним вимогам роботодавців.
Найпопулярніші професії/спеціальності, які цьогоріч українці обирали за ваучерами, – медсестринство, психологія, медицина, кухар, соціальний робітник та водій автотранспортних засобів.
Максимальний розмір ваучера – 30 тисяч гривень.
Програма фінансується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Подати заявку можна онлайн. Потрібно заповнити форму, розповісти про себе, наявну та бажану освіту, категорію та регіон навчання тощо. Потім вона буде опрацьована та експерт служби зайнятості зв’яжеться з Вами та розповість про подальші дії.
Також заповнити заяву можна особисто у найближчому центрі зайнятості.
До теми: У Тисмениці бойова медикиня відкрила кав’ярню-пекарню