Порушення мовного закону: яке місто посіло перше місце за кількістю скарг

  • Найбільше порушень – у Києві.

    У першому півріччі 2024 року надійшло вдвічі менше звернень громадян про порушення мовного Закону, ніж за аналогічний період минулого року.

    За 6 місяців 2024 року надійшло 1062 звернення громадян про порушення мовного Закону, за півріччя минулого – 2020. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови, пише “Галицький кореспондент“.

    Зокрема, 297 звернень (29% від загальної кількості усіх звернень) стосуються відсутності стартової української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів, 160 (15%) – порушень під час обслуговування, 72 (7%) – у сфері надання інформації про товари і послуги.

    Також громадяни скаржаться на недотримання вимог законодавства щодо мови інформації для загального ознайомлення (ст. 28) та зовнішньої реклами (ст. 32). За півріччя 2024 року надійшло 136 таких звернень (13%).

    Станом на 30 червня громадяни надіслали 78 звернень (7%) щодо порушень мовного законодавства у сфері освіти та науки, з них 38 стосуються освіти дорослих.

    Щодо порушень у сфері охорони здоров’я (під час надання послуг окремими лікарями у лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також про отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою) повідомили 65 громадян.

    44 звернення (4%) стосувалися порушень мовного Закону в органах влади (законодавча, виконавча, судова).

  • Порушення у містах

    Найбільше повідомлень протягом звітного періоду стосувалися порушень у Києві (365 звернень), Одеській (203), Харківській (98), Дніпропетровській (93), Київській (42) областях. Також 26 звернень має Запорізька область, 20 – Полтавська, 18 – Миколаївська, по 17 – Львівська та Чернігівська, 12 – Житомирська, 11 – Вінницька та Донецька, 9 – Кіровоградська, 8 – Сумська, 7 – Закарпатська, 6 – Хмельницька, по 4 – Тернопільська та Чернівецька, 3 – Івано-Франківська, по 2 – Черкаська та Волинська. З Луганської та Херсонської областей звернення не надходили.

    “За результатами розгляду звернень громадян з метою усунення та недопущення в подальшому порушення законодавства про державну мову Уповноваженим вжито заходів реагування, у т. ч. проведення державного контролю та накладення на порушників санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Про результати заходів реагування інформуватимемо додатково”, – йдеться в дописі.

    Читайте також: На Прикарпатті випускниця склала НМТ з української мови на 200 балів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!