Організатори оборудки намагалися здешевити виробництво снарядів, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення.
В Україні викрили організаторів схеми постачання на фронт бракованих мінометних снарядів.
За результатами комплексних заходів на Дніпропетровщині затримали гендиректора оборонного заводу та його першого заступника, які поставили до ЗСУ партію боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку СБУ.
Крім очільників держпідприємства співробітники СБУ затримали екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.
За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. Згідно із підписаними документами підприємство мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів. Утім для серійного виробництва снарядів фігуранти використовували неякісні матеріали та виконували роботи з дефектом, що призвело до не спрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду.
Також до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідають стандартам бойового застосування.
У такий спосіб організатори оборудки намагалися здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення.
До реалізації схеми керівництво заводу залучило посадовців військового представництва, які мають здійснювати контроль за якістю оборонної продукції.
За матеріалами справи, військові чиновники свідомо «заплющили очі» на браковану партію боєприпасів і внесли неправдиві відомості до звітної документації.
120 тисяч непридатних до використання пострілів
Як наслідок, на фронт потрапило 120 тисяч непридатних до використання пострілів, що було підтверджено висновками фахової експертизи.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків).
Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми.
Як повідомляли, в Україні затримали ще чотирьох поплічників спецслужб РФ, які на замовлення ворога займалися підпалами у різних регіонах. Зловмисники потрапили у поле зору окупантів через Телеграм-канали із пошуку «легких грошей»