Ще у серпні 2017 року Калуська міська рада прийняла рішення, за яким громадяни, які встановлюють тимчасові споруди (кіоски, павільйони тощо) не можуть орендувати земельні ділянки під ними, а мають укладати договори оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.
Це рішення мало стати запобіжником для трансформації тимчасових споруд у капітальні. Так, непоодинокими є випадки, коли підприємець отримав дозвіл на встановлення тимчасової споруди, згодом провів її реконструкцію і вже зареєстрував як капітальну споруду з правом викупу землі. А без договору оренди земельної ділянки така схема є неможливою, передають “Вікна”.
Власники нових кіосків і павільйонів з серпня 2017 року одразу укладають договори оренди елементів благоустрою, а договори оренди землі, які були укладені раніше, продовжують діяти до завершення терміну, на який вони були укладені. Після цього їх припиняють, а підприємцям, які бажають продовжувати діяльність, теж рекомендують укласти договір оренди елементів благоустрою.
Проте, як з’ясувалося, рішення міської ради, яка на території міста фактично мало б поширюватися на усіх, виконується не завжди. Причому саме депутати міськради роблять винятки для окремих власників тимчасових споруд, демонструючи незрозумілу вибірковість та ігнорування своїх же рішень.
Так, на сесії 25 червня міська рада розглянула проєкт рішення «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину Марій Б. М.» і він був підтриманий більшістю депутатського корпусу (19 депутатів проголосували «за», 7 — утрималися, 5 не голосували і лише один — проголосував «проти»).
Таким чином міська рада вирішила продовжити строк дії договору оренди земельної ділянки від 30.10.2017 року, укладеного між Калуською міською радою та громадянином Марій Богданом Миколайовичем на земельну ділянку площею 0,0060 га, яка знаходиться на вул. Молодіжна для обслуговування тимчасового торгового павільйону №111 терміном на 5 років.
Судячи з цього, договір оренди землі торгового павільйону, дію якого міська рада продовжила ще на п’ять років, було укладено вже після того як міська рада вирішила надавати в оренду під тимчасовими спорудами лише окремі конструктивні елементи благоустрою. Щоправда, рішення «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) громадянину Марію Б.М.», яким підприємцю на три роки надали в оренду земельну ділянку площею 0,0060 га на вул. Молодіжна, міська рада прийняла у травні 2017 року. Однак у ньому зазначено зобов’язання укласти договір оренди земельної ділянки та подати його на державну реєстрацію в місячний термін. Тобто, до кінця червня.
До речі, настільки лояльними депутати були не до всіх підприємців, які звернулися із заявами про продовження договору оренди землі під тимчасовими спорудами. Так, на цій же сесії, 25 червня міська рада розглядала схожий проєкт рішення, яким пропонувалося за заявою підприємця Ярослава Голубчака продовжити йому строк дії договору оренди земельної ділянки площею 0,0122 на вул. Хіміків для розміщення тимчасових торгових павільйонів №29, №32, теж терміном на п’ять років. Цей проєкт рішення не був підтриманий — «за» проголосували всього восьмеро депутатів.
Міський голова Ігор Матвійчук скористався своїм правом вето і 30 червня видав розпорядження «Про зупинення дії рішення Калуської міської ради від 25.06.2020 № 3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину Марій Б. М.».
Дію рішення зупинено «у зв’язку із його невідповідністю рішенню Калуської міської ради від 31.08.2017 № 1021 «Про об’єкти оренди комунальної власності для розміщення тимчасових споруд».
На 14 липня скликають позачергову сесію Калуської міської ради для повторного розгляду цього питання. Якщо рада відхилить зауваження міського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради (у Калуші це 24 депутати), то воно набере чинності.
Нагадаємо,коломийські депутати не проголосували за встановлення нових МАФів