Сьогодні, 18 квітня, в Івано-Франківську відбувся третій урок у “Школі етикету”, який провела власниця модельного агентства, директор у проекті “Від пацанки до панянки” Тетяна Терсенова-Заводовська.
Урок розпочався з питань від слухачів, а також повторенням вивченого матеріалу.
Відвідувачі “Школи етикету” запитували, що робити із сухофруктами, які у деяких закладах подають до чаю. Крім того, до напою подали довгу десертну ложку, яку зазвичай подають до десертів у довгій креманці. Лектор наголосила, що фрукти у жодному разі не потрібно кидати у напій.
Читайте також: “Етикет як спортзал”: у Франківську Тетяна Терсенова-Заводовська провела першу лекцію у “Школі етикету”
“Сухофрукти, цукати завжди беремо руками, – зазначила Тетяна Терсенова-Заводовська. – Такі солодощі – це комплімент від закладу. Щодо довгої ложки, то вона, звісно, не подається до чаю. Сьогодні дуже багато закладів вигадують свої правила. Іноді це взагалі недоречно.”
Також слухачі цікавилися, як поводитися, якщо у ресторані подають страву у глечику. Пані Тетяна пояснила, що страву можна їсти й ложкою, але у глечику може бути великий шматок м’яса, який все ж доведеться їсти за допомогою ножа і виделки. Тому правильно – страву викласти з глечика на базову тарілку і з’їсти за допомогою виделки і ножа.
“Щоб вміло користуватися приборами за столом і щоб все було просто і звично, потрібно робити це кожного дня. Правила етикету не вчать в ресторані, їх потрібно вивчити вдома”, – наголосила Тетяна Терсенова-Заводовська.
За столом ніколи не розмовляють на теми політичні, релігійні та про стан здоров’я.
Щоб уникнути незручностей і потрапляння волосся у тарілку, жінка у ресторан приходить з призібраним волоссям. Також слід уникати одягу з воланами і рюшами на рукавах і на шиї.
Детально у “Школі етикету” сьогодні розглянули особливості організації фуршету. Його як правило проводять, якщо існує обмеження в часі і просторі.
Стіл для фуршету ставлять на відстані 1,5-2 м від стіни для того, щоб гості могли з будь-якого боку наблизитися до їжі. Накривають його білою скатертиною з мальтоною. Стіл прикрашають низькими квітковими композиціями.
Посередині столу ставлять 6-10 тарілок, а також виделки, без ножів. На фуршетному столі має бути від 12 до 15 видів холодних закусок, 1-3 види гарячих. Ніколи на фуршеті не подають рибу!
Фуршет повинен тривати 1,5-2 години. Гість підходить до столу бере тарілку на неї накладає страви до смаку, у руку бере бокал вина і відходить від столу. “Стіл для всіх гостей!”, – наголошує лектор.
Фото Ігоря Бабія