Основи проєктного менеджменту вивчали в Івано-Франківському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» в рамках семінару «Управління проєктами об’єднаних територіальних громад» представники новостворених ОТГ Івано-Франківської області.
«Державні та будь-які інші публічні кошти ніхто просто так і будь-куди витратити не дасть. А тим більше, якщо це інфраструктурна субвенція. На усю суму цих коштів, яка передбачена для кожної громади, мають бути написані проєкти», – зазначив радник із регіонального розвитку Програми U-LEAD Ігор Мельничук, пояснюючи необхідність освоєння основ проєктного менеджменту учасникам семінару.
Ці навички, на переконання експерта, будуть одними з найнеобхідніших для представників ОТГ, які перебувають на шляху становлення і лише розпочинають роботу в новому форматі.
Адже кошти державної підтримки для об’єднаних територіальних громад, зокрема, інфраструктурну субвенцію, а також ДФРР та інших державних фондів можна використати лише за наявності чіткого переліку проєктів, які відповідають затвердженим вимогам.
Але проєктний менеджмент – це не лише комплекс технічних навичок та знань, це, насамперед, спосіб мислення. Тож протягом дня учасники семінару навчались генерувати проєктні ідеї та рішення, знайомились з базовими принципами проєктного менеджменту, командної роботи для використання державних інструментів місцевого розвитку.
Окрім того, за словами Ігоря Мельничука, щоб проєкти справді давали розвиткові результати, потрібно аналізувати потреби громади у тих чи інших об’єктах інфраструктури з баченням на кілька років вперед. А важливим моментом при освоєнні коштів інфраструктурної субвенції є те, що вони мають вкладатись у об’єкти, які належать до комунальної власності ОТГ.
До теми: У Франківську розробляють стратегію розвитку міської ОТГ