Преображення Господнє – одне з 12 найголовніших церковних свят в Україні. У народі – Яблучний Спас, другий із трьох спасів, який символізує завершення літа та настання осені (14 серпня – Медовий Спас, 29 серпня – Горіховий Спас).
У цей день люди приносять у храм для освячення кошики з яблуками, виноградом, грушами та іншими плодами.
Є вірування, що споживаючи перше освячене яблуко на Яблучний Спас, можна загадувати бажання. 19 серпня бажано утриматися від роботи по дому, на городі або рукоділля, адже цей день рекомендується віддати добрим справам та духовним роздумам.
Церква розповідає нам, що у цей день Ісус узяв трьох своїх найближчих учнів – Петра, Якова та Іоанна – і піднявся помолитися разом з ними на гору Фавор. Там під час молитви Він «преобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло».
Учнів осінила світла хмара й вони почули з неї голос, який говорив: «Це є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління; Його слухайте».
Господь заборонив апостолам розповідати про те, що вони побачили до того часу, поки Син Людський не воскресне з мертвих.
Ця євангельська подія вказує на те, що в Ісусі Христі з’єднані дві природи: божественна та людська.
За словами Іоанна Златоуста, преображення відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє пришестя Христа на хмарах у славі з ангелами».
До теми: На Прикарпатті з’явився новий туристичний притулок