Президент Латвії розкритикував нечітку позицію НАТО щодо України

  • “Ми запросили і Україну, і Грузію стати країнами-кандидатами ще у 2008 році на Бухарестському саміті. Вони є кандидатами. Вже 16 років ми спостерігаємо досить складний розвиток подій як в Грузії, так і в Україні, і я вважаю, що певною мірою нечітка позиція, яку, на жаль, ми спостерігали з боку Альянсу, також була частиною проблеми, яку ми зараз спостерігаємо в Європі, бачачи війну в Україні”, — сказав Рінкевичс.

    Президент Латвії наголосив, що потрібен комплексний план для України

    “Ми все ще маємо спекуляції щодо того, яким буде план нової адміністрації США для України. Я б, чесно кажучи, зачекав і, звичайно, був би радий обговорити ці питання з новою адміністрацією, який саме план існує. Але подивімось правді в очі, зараз ми також бачимо, що Росія не бажає сідати за стіл переговорів. РФ фактично посилює військові операції та діяльність”, — сказав він.

    Рінкевичс наголосив, що для переговорів потрібні дві сторони — не можна домовлятися про мирний план без України, але й Росія повинна бути готова до переговорів і сісти за стіл перемовин.

    “І давайте тепер працювати разом над тим, щоб забезпечити якнайкраще можливе рішення для України, в Україні і за участю України, але також і над тим, щоб ми розробили дуже сильні гарантії безпеки. І на моє переконання, єдиною реальною гарантією безпеки є членство України в НАТО. Чи зможемо ми, як союзники по НАТО, погодитися між усіма 32-ма членами, тому що це одностайне рішення, яке ми повинні прийняти, ще належить з’ясувати, але принаймні ця країна збирається працювати в цьому напрямку”, — сказав він.

    16 жовтня Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги України. Загалом оприлюднений главою держави документ складається з п’ятьох розділів. Перший пункт стосується запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане “свідченням рішучості” і покаже, як партнери бачать Україну в “архітектурі безпеки”.

    Читайте також: Європарламент закликає до більш цілеспрямованих санкцій ЄС проти «тіньового флоту» Росії

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!