Президент підписав закон про посилення контролю на гральному ринку

  • Документ передбачає встановлення лімітів на витрати та час гри, а також заборону реклами азартних ігор.

    3 січня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9256-д, що передбачає ліквідацію Комісії з регулювання грального бізнесу (КРАІЛ) і посилення контролю на гральному ринку, йдеться у картці законопроєкту, опублікованому на сайті Верховної Ради.

    Як повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк «Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей» передбачає:

    • ліквідацію КРАІЛ та розподіл її повноважень до 1 квітня 2025 року між новоствореним органом та профільним міністерством, що формуватиме політику у сфері грального бізнесу та лотерей;
    • впровадження механізму обмеження доступу до нелегальних гральних вебсайтів та мобільних застосунків;
    • заборону реклами азартних ігор, з винятками щодо реклами на ТБ та радіо в нічний час, у медіа для людей старше 21 року, на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року.

    У такій рекламі заборонять:

    • пропонувати або відшкодовувати витрати для участі в азартних іграх;
    • здійснювати телефонні дзвінки, надсилати повідомлення невизначеному колу людей;
    • пропонувати безоплатні бонуси замість внесення ставки.

    Окрім цього, у рекламі заборонять участь військовослужбовців, волонтерів, популярних людей, а також використання тематики, пов’язаної з війною.

    Документ передбачає заборону на отримання ліцензії власникам чи посадовим особам гральних компаній, що мають податковий борг чи борг зі сплати ліцензій.

    Розрахунки при проведенні азартних ігор можна буде здійснити виключно у грошовій формі через поточні рахунки в банках. Забороняється використання інших платіжних послуг. Також забороняється спонсорство, окрім спонсорства у спорті.

    Лотереї підпадають під більшість обмежень грального бізнесу: вимоги до репутації посадових осіб, податкового боргу, відносин із країною-агресором, виключно банківські розрахунки.

  • Встановлюються ліміти на витрати та час гри, а також обов’язкові перерви. До того ж впроваджуються «контрольні закупки» під час перевірок із відеофіксацією. Також забороняється прийняття ставок у кредит або з наступною оплатою.

    До слова, Комісію з регулювання грального бізнесу створили після легалізації грального бізнесу у 2020 році. Та отримала скандальну репутацію, зокрема після надання ліцензії мережі 1XBet, яка мала власників з Росії. Ліквідувати КРАІЛ пропонували ще у 2022 році, а в травні 2023 проєкт закону щодо її ліквідації подали до Верховної Ради. Утім, депутати не схвалили законопроєкт та підтримали інший, №9256-д, який передбачає ще й обмеження для грального бізнесу. За основу законопроєкт прийняли у квітні 2024 року.

    До теми: На Закарпатті викрили медиків-посадовців, які за гроші призовникам виписували групу інвалідності

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!