Відсутність правовстановлюючих документів на землю призводить до незаконного вилучення земель природно-заповідного фонду та лісогосподарського призначення, безконтрольного вирубування лісів у подальшому.
З 32 об’єктів природно-заповідного фонду державного значення площею 131,6 тис. га тільки по 5 загальною площею 12,2 тис. га встановлені межі на місцевості з видачею державних актів на право постійного користування землею.
Також із 442 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення площею 87,2 тис. га тільки по 3 об’єктах загальною площею 30,1 га встановлені межі, по одному об’єкту видано державний акт на право постійного користування землею площею 24,4 га, повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.
За фактами незаконного вилучення земель природно-заповідного фонду та лісогосподарського призначення протягом 2015-2016 років зареєстровано 17 кримінальних проваджень. Площа земель 23 га вартістю 12,9 млн грн.
Також було заявлено 67 позовів з приводу незаконного розпорядження землями лісогосподарського та природно-заповідного призначення площею 58,49 га вартістю 47,8 млн грн, задоволено було 11 позовів щодо незаконного вилучення з державної власності 47 га землі вартістю 4,7 млн грн, землі справді повернули в державну власність.
Значна кількість випадків незаконного вилучення земель природно-заповідного та лісогосподарського призначення виявлялась на території Карпатського НПП та ДП «Ворохтянське лісове господарство». Причина полягає у тому, що ця територія є комерційно привабливою.
Попередити факти незаконного вилучення земельних ділянок природно-заповідного фонду та лісогосподарського призначення можливо тільки за умови встановлення на місцевості меж земельних ділянок, які перебувають у користуванні державних та комунальних лісогосподарських підприємств.