Найбільш криміногенними містами Прикарпаття є Івано-Франківськ, Калуш, Коломия.
Про це сьогодні, 4 листопада, на брифінгу повідомив прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк. Він проінформував про те, що йому вдалось зробити за сто днів на посаді прокурора області.
Слідчі прокуратури розслідували кримінальні провадження за фактами отримання хабарів. Зокрема щодо депутата сільської ради в Тисменецькому районі, який у змові з сільським головою вимагали хабар у сумі 470 тисяч гривень за передачу у власність земельну ділянку. А також – за підозрою першого заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби в області у отриманні хабара у сумі 500 тисяч доларів США за сприяння у працевлаштуванні.
Крім того, у сфері охорони лісових ресурсів скеровано до суду 58 обвинувальних актів, збитки у яких склали 3 мільйони гривень.
На даний час слідчими прокуратури розпочато та розслідується сім кримінальних проваджень за фактами привласнення та розтрати державного майна і бюджетних коштів.
Слід додати, що помітно зросли вчинення тяжких злочинів. За 10 місяців було скоєно 15 умисних вбивств.
На запитання журналістів щодо вирубки лісів на Прикарпатті Олександ Стратюк повідомив, що були створені мобільні групи, завдяки яким зараєстровано 39 кримінальних проваджень, конфісковано 12 вантажівок, які без дозволів перевозили деревину. Так, за результатами розслідування скеровано 8 обвинувальних актів.
Також журналісти поцікавились, чи перевірив Стратюк працівників прокуратури, які неналежно проводили розслідування і чи хтось з них звільнений. Адже при представленні Стратюка генеральним прокурором Луценком було обіцяно, що прокурори, які “завалюють” розслідування, будуть звільнені. На це Олександр Стратюк повідомив, що жодного працівника прокуратури звільнено не було.
Прокурору дорікнули тим, що “обвинувачення не обвинувачує”, адже часто працівники прокуратури не правильно інкримінують злочини, а відтак їх не вдається притягнути…
Криміногенна ситуація в області невтішна. Адже рівень злочинності виріс на третину.
“Ріст злочинності зумовлений зубожіння населення та безробіттям. Це штовхає на скоєння злочинів. Також не допрацьовують правоохоронні органи, в тому числі і прокуратура” , – зізнається Стратюк.