Створення та управління підприємством – складний процес, який потребує обережності, уважності та ретельного фінансового планування. Але є ризики, і попередити їх неможливо, зокрема на різних етапах діяльності багатьом бізнесменам та керівникам доводиться стикатися з економічними злочинами. Їхня поява може бути обумовлена:
- ситуацією, що склалася на ринку;
- діями несумлінних конкурентів;
- спеціальними чи випадковими помилками співробітників;
- специфікою законодавства тієї країни, де здійснюється комерційна діяльність – зараз багато українців переїхали за кордон й відкрили там фірми, але попередньо не заручилися підтримкою юристів, тож зіткнулися зі звинуваченнями від контролюючих органів;
- конфлікти з представниками податкової та інших служб;
- злим наміром з боку інвесторів;
- неправильним підходом до організації підприємницької діяльності.
Дуже важливо максимально швидко розібратися в суті та першопричинах проблеми, щоб знайти оптимальний вихід у наявних обставинах. Самостійно зробити це неможливо – потрібен адвокат з економічних злочинів, який не перший рік працює у цій правовій сфері і знає порядок дій при досудовому чи судовому врегулюванні різних питань. Зв’язатися з юристом слід, як тільки виявляєте явні ознаки шахрайських дій або отримуєте повідомлення від компетентних органів. Шанси на порятунок від кримінального переслідування та адміністративних покарань у такому разі будуть максимальними. Зволікання може спричинити погіршення репутації компанії, значні фінансові втрати і навіть ув’язнення.
Причини для звернення до адвоката
Виділяють кілька категорій справ у сфері економічних злочинів:
- AML/CFT;
- Forensic;
- White Collar Crime.
Кожна має свої особливості, які непрофесіоналу не зрозуміти. Проте їх знають юристи, яким підприємці довіряють врегулювання проблем. Приводом для звернення до адвокатів може стати:
- звинувачення у несплаті чи несвоєчасній сплаті податків;
- підозра у шахрайських діях контрагентів;
- ознаки промислового шпигунства;
- незаконні дії конкурентів, спрямовані на зниження прибутків підприємства;
- виявлення підроблених документів, фактів перевищення співробітниками своїх повноважень, приховування доходів та отримання хабарів;
- звинувачення у спробах легалізації незаконно одержаних доходів;
- арешт майна підприємства;
- вручення повісті на допит чи дачу пояснень;
- спроби рейдерського захоплення бізнесу;
- відкриття кримінального провадження на керівництво фірми.